February 28, 2021, 1:33 am

рама

Со или без опозиција, Рама планира уште еден мандат

Албанскиот премиер, Еди Рама не ги крие амбициите за трет мандат и искажува убеденост дека ќе победи на изборите на 25 април 2021 година. Посочи дека со или без опозицијата победата е на неговата Социјалстичка партија со што директно одговарајќи...

Рама во ненајавена посета на Турција на средба со Ердоган

Албанскиот премиер, Еди Рама објави дека се сретнал со претседателот на Турција, Реџеп Тајип Ердоган, во неговата летна резиденција во Мармарис. „Со претседателот на Турција, драгиот пријател Реџеп Таип Ердоган, за време на престојот во неговата летна резиденција во...

РAMA: Албанија и Косово за десет години може да имаат еден претседател

Албанскиот премиер, Еди Рама, на свечената седница на косовскиот Парламент предложи еден сенационален претседател и една национална безбедносна политика за Албанија и Косово. Рама истакна дека за десет години двете земји ќе може да имаат еден претседател. „Косово и Албанија ќе...
- Advertisement -

Latest News

Во бopбaтa пpoтив Koвид-19: Италија ги зaocтpи мepкитe вo пeт oд двaeceт peгиoни

Италија ги заостри ограничувањата во пет од 20-те региони на земјата во обид да го спречи ширењето на новите...
- Advertisement -