раст

Живoт нa кpeдити: Pacт oд 8,3% – Дoмaќинcтватa нajмнoгу зeмaлe пoтpoшyвaчки и cтaнбeни кpeдити

Граѓаните и компаниите на банките должат 353.345 милиони денари. Кредитите на ниво на банкарски сектор заклучно со ноември 2020 година забележале раст од 5,4 отсто. Раст, истовремено бележат и депозитите во банките. Ова во интервју за МИА го соопшти претседателката...

Биткоинот пoвтopнo pacтe и ce иcкaчи нaд 16 илjaди дoлapи

Вредноста на биткоинот го проби прагот од 16.000 УСД, достигнувајќи го нивото што не е забележано од почетокот на јануари Во 2018 година, цената на оваа криптовалута според платформата Коиндеск скокна на над 16.400 долари. Според последните достапни податоци, биткоинот...

Kaнaбиcoт cтaнyвa мejнcтpим, akциитe нa кoмпaниитe cкoкнaa пpeкy нoќ

Во пет други сојузни држави на САД се укинати ограничувањата кога станува збор за продажба на марихуана, така што сега 44 држави ја поддржуваат употребата на ова растение во медицински и рекреативни цели. Тие земји се Аризона, Мисисипи, Монтана, ЊуЏерси...
- Advertisement -

Latest News

Симовски тврди: Пристапот преку VPN апликација се регистрира и се чува како доказ за упaѓање во системот

Тврдењето дека многу граѓани се попишале преку користење на VPN апликација е невозможно, бидејќи тоа се регистрира и тие...
- Advertisement -