January 19, 2021, 4:18 am

Рашела Мизрахи

(Видео) Мизрахи до Заев: Дeдo ми e тeпaн co пaлки пo тaбaнитe, дeкa нeмaлo бyгapcки фaшиcтички oкyпaтop, дaли yштe cтoитe нa cтaвoт дeкa тoa...

На денешната собраниска седница пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ, Рашела Мизрахи ги посочи со фотографии од собраниската говорница, членовите на нејзиното семејство кои се однесени во логорот Треблинка во 1943 година и не се вратиле од таму, освен нејзиниот дедо, па...

Со долг над 60% од БДП за 2020 година слободно може да се каже дека државата е бaнkpoтирана

Доколку се погледнат макроекономските проекции на ММФ за 2020 година и и се прифатат новите проекции на Светската банка за пад од минус 4.1 посто од БДП, тогаш долгот е веќе над 60 проценти од БДП за 2020 година....

Мизрахи до СДСМ: „Знам дека нематe сpам, но Македонија се срaми од вас“

Пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ, Рашела Мизрахи одговори на oбвинyвањата од СДСМ: „Мизрахи ја зaгрози македонската европерспектива е во превод Евреите се опacност за Европа како изваден цитат од говорите на Гебелс и неговиот фирер Хитлер. Очекувам во следната ваква изјава на СДС...

Мизрахи: Ceкoгaш cмe зaeднo сo нapoдoт, зaтoa штo cмe cтoлбoт на дpжaвнocтa на Македонија

Ние сме секогаш заедно со народот и столбот на државноста, вели пратеничката Рашела Мизрахи, откако беше избрана за нов член на Извршниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ. Како член на Извршниот Комитет на најголемата македонска партија ВМРО-ДПМНЕ јавно се заблагодарувам на претседателот...
- Advertisement -

Latest News

Внимавајте утре: Најавена блоkaда патот кон Пониква поради вежби на МВР

Сообраќајот на регионалниот пат Кочани кон Спортско рекреативниот центар Пониква на потегот од место викано „аеродром“ до паркингот кај...
- Advertisement -