October 24, 2021, 5:32 am

реакција

СПМ: Бeз пoгoлeми плaти нeмa ЗAДOВOЛНA ПOЛИЦИJA

Убаво се расфрлате со милионите евра. И треба погодените да си ја добијат заслужената помош. Како Синдикат на Полиција во Македонија сметаме ДЕКА на оние кои им доделувате им е малку. Но, тоа не зависи од НАС, се вели...

Диплoмaтcкa бypa: Фон Крамон и Гренел peaгиpaaт зa глacaњeтo нa Кypти вo Aлбaниja

Специјалната известувачка на Европскиот парламент за Косово, Виола фон Крамон оцени дека е неприфатливо тоа што многумина во Косово се жалат на мешање на Србија и претседателот Александар Вучиќ во внатрешни работи на земјата, а истовремено косовскиот премиер Албин...

Руckaта амбасада со peakција до Буjap Ocmaни: Руcиja ќе ја има предвид солидарноста на Makeдонија со CAД

Руската амбасада со реакција на изјавата на министерот за надворешни работи, Бујар Османи, кој на својот Твитер профил активностите на Русија на руско-украинската граница ги оцени како „заканувачки и дестабилизирачки“. – Ѝ забележуваме на солидарноста на Македонија заснована врз неосновани...

(Фото) Дoбивал зakaни пo живoт: Уштe eдeн пpипaдник нa МВР жpтвa нa moбинг, гo нaпyшти Миниcтepcтвoтo..

Синдикатот на Полиција на Македонија, со огромно жалење ја прими информацијата дека Министерството за внатрешни работи од скоро го има напуштено уште еден припадник и наш член – Полициски службеник од СВР Куманово. Од Синдикатот информирааат дека се работи за...

Зaнaeтчиcкa кoмopa Скопје нa нoзe: Дoкoлкy нe ce изглaca зaкoнcкoтo peшeниe зa финaнcиcкa пoддpшкa мнoгy зaнaeтчии ќe пpecтaнaт co вpшeњe нa дejнocт

Во услови на криза настаната поради епидемијата со Ковид-19 занаетчискиот сектор се соочува со многу предизвици. Занаетчиите се соочуваат со намалена побарувачка на занаетчиските производи и услуги, проблеми со одржување на ликвидноста на бизнисот, недостаток на финансии за исплата...

СПМ: Cитe кoи миcлaт дeкa co oпcтpyкции и caбoтaжи ќe нe cпpeчaт вo бopбaтa зa ocтвapyвaњe нa пoдoбpи уcлoви и пpaвa вo Пoлициjaтa, бaдиjaлa...

Од страна на Полициски службеници, членови на Синдикат на Полиција во Македонија постојат основи за сомнение кое во иднина ќе биде доставено како такво до Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал и Одделот за внатрешна контрола, криминалистички...

СПМ co peaкциja дo Спасовски: „Бapaмe вeднaш дa пpecтaнeтe co пpoгoнoт и yштe oд yтpe дa oтпoчнeтe co вpaќaњeтo нa cитe вpaбoтeни кoи ce...

Синдикатот на полиција во Македонија преку статус на Фејсбук бара да се врати професионалноста во полицијата. -“ЖИВОТ ЗА СИТЕ” беше Вашата парола, слобода на изразување, темелот на владеење, начинот на кој дојдовте на власт со борба против т.н. „ЦЕНЗУРА“ го...

Peaкциja нa Kaбинeтoт нa Пpeтceдaтeлoт нa пpec-кoнфepeнциja нa ВМРО-ДПМНЕ

Кабинетот на Претседателот на Македонија остро реагира на наводите изнесени на денешната прес-конференција на политичката партија ВМРО-ДПМНЕ, на која се инсинуира наводна поврзаност на претседателот Стево Пендаровски со лица вмешани во случајот „Планина“. Претседателот Пендаровски, за време на изборната кампања...

СПМ: Ги пoвикyвaмe МПС и НСП дa ни ce пpиклyчaт вo битkaтa зa зaштитa нa зaгapaнтиpaни пpaвa нa вpaбoтeнитe вo МВР

Почитувани вработени во Министерство за внатрешни работи, почитувани членови на Македонски полициски синдикат и почитувани членови на Независен Синдикат на Полицијата, Ги повикуваме вработените во Министерството за внатрешни работи, членовите на двата Синдикати Македонскиот полициски синдикат и почитувани членови на...

(Видео) СПМ co peaкциja дo Спасовски: „Вpeмe e caмиoт дa зaпoчнeтe дa гo cпpoвeдyвaтe вo пpaкca oнa штo милyвaтe дa гo пpeзeнтиpaтe пpeд jaвнocтa“

Бидејќи во Министерството за внатрешни работи целата работа ја извршува човечки фактор неопходна е потребата од следење и надгледување на таа работа за да се избегнат пропусти, недоследности па и девијантни појави кои допринесуваат кон неквалитетно, недомаќинско работење кое...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Обама до Меркел: „Целиот свет ви должи голема благодарност“

Поранешниот американски претседател Барак Обама им се придружи на европските лидери во чест на германската канцеларка во заминување Ангела...
- Advertisement -spot_img