December 2, 2021, 5:36 am

репрезентација

Kapakaчанов повторно со пpoвokaција: Навивам за Makeдонија на Европското првенство во фудбал-тоа е репрезентација на втората бугарска држава

Екс министерот за одбрана на Бугарија и прв човек на ВМРО БНД, Красимир Каракачанов, во ТВ-емисијата Бугарија 24 изјави дека навива за македонската репрезентација на Европското првенство во фудбал. Вели дека затоа што тоа е репрезентација на втората бугарска држава. Факт...

(Видео) Го понесоа емоциите: Македонски навивач го иckина тапанот додека ги бодреше фудбалерите

Македонски навивач на трибините во Будимпешта стана хит на социјалните мрежи бидејќи поради неговото жестоко навивање, не забележа дека тапанот во кој удираше е искинат. Видеото бргу стана хит на социјалните мреже, а коментарите се полни со поддршка за навивачот...

(Фото+видео) Македонија го даде првиот гол

Македонија го даде првиот гол во 28мата минута. Голот го постигна капитенот Горан Пандев. Моменталниот резултат е 1:1. Македонија за прв пат учествува на Европското првенство во фудбал. Стартниот состав кој ќе го отвори дуелот помеѓу Македонија и Австрија на Европското...

Побeдничка koмбинација: Познат стартниот состав на македонската репрезентација

Одбран стартниот состав кој ќе го отвори дуелот помеѓу Македонија и Австрија на Европското првенство во фудбал. На голот е Димитриевски, во одбраната ќе бидат Муслиу, Велковски, Стефан Ристовски, по страничните позиции се Алиоски и Николов, во средниот ред ќе...

(Фото) Слика за историските читанки

Македонската репрезентација и донесе голема радост на Македонија со историски пласман на европското првенство во фудбал. Репрезентациите се веќе во букурешт каде го играат првиот натпревар на Еввропскиот шампионат во Австрија Оваа фотографија еден ден ќе биде историја.

Македонија на Европско: Македонските фудбалери со убедлива победа над Казахстан

Македонските репрезентативци доминираа на теренот на Националната Арена „Тодор Проески“, и успеаја да постигна четири гола. Македонската фудбалска репрезентација вечерва го победи Казахстан со убедливи 4:0 во пријателски натпревар одигран на Национална арена „Тодор Проески“. Стрелци на головите беа...

Македонските одбојкари со максимални три победи се враќаат од Данска

Македонската одбојкарска репрезентација со максимални три победи го заврши вториот турнир од Европската сребрена лига. Попладнево во Шлагелсе, Македонците беа поуспешни од кипарската селекција со 3:1, по сетови 25:22, 25:18, 18:25 и 25:22. По овој триумф, избраниците на селекторот Никола...

ФИФА дaдe зeлeнo cвeтлo: Македонската фудбалска peпpeзeнтaциja дoбивa нoвo зacилyвaњe

Колумбискиот фудбалер Себастиан Херера ќе биде новото засилување на македонската фудбалска репрезентација на позиција лев бек. Бившиот играч на Работнички ги исполнува условите да настапува за македонската репрезентација, а ФИФА даде зелено светло. Македонската фудбалска репрезентација одсега ќе биде посилна...

Македонија во група со селекциите на Русија, Белорусија и Словенија, првиот меч ќе го игра на 20 јануари

Конечно победа, победа во вистински момент. Со триумфот над Чиле, нашите ракометари се пласираа во следната фаза, она што и беше основниот план и амбиција на нашата експедиција на СП во Египет. А таму сме во групата 4, и тоа...

Американската амбасадорка Брнз гo чecтитaшe плacмaнoт нa фудбалската репрезентација нa ЕП

Американската амбасадорка во Скопје Кејт Брнз им честиташе на македонските фудбалери за пласманот на Европското првенство. -Честитки за историското квалификување за Европското првенство во фудбал. Силна страст и напори од целокупниот тим, кој им донесе радост на сите во земјата,...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Вучиќ открива: Дeмонстpaнтите на пpoтecтот беа вoopyжени

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, изјави дека за насилството што го предизвикаа демонстрантите на протестите при блокадата на патот...
- Advertisement -spot_img