October 27, 2021, 8:35 pm

респиратори

Уkpaдени pecпиратори во Шведска, преку Косово завршиле во Хрватска

Полициската станица на Медвеќак во Хрватска започна кривична истрага против млад човек (25) кој е осомничен дека набавил 24 медицински респиратори во вредност од 350.000 евра од 8 март до 2 април, што се покажа дека биле украдени во...

(Видео)Боцевски потврдува дека pecпиpaтopи се тoвapeлe на „ДХЛ“ – Филипче шиpи „лaжни вecти“

Боцевски потврди дека разговорот е автентичен, и дека во тој период навистина работел со Бразилските власти за ослободување на пратката на 50 респиратори од производителот „Магна-мед“ за Македонија, но дека не знае дали во тој момент истите биле платени...

Ckaндал со неквалитетни pecпиратори во БиХ: Луѓе умиpaaт поради несоодветна опрема купена од Кина

Обвинителството во Сараево почна истрага дали луѓе умираат од Ковид-19 затоа што се поврзани на неквалитетни респиратори од Кина. Одлуката е донесена откако 17 анестезиолози од Клиничкиот центар во Сараево предупредија дека е обезбедена несоодветна опрема за пациентите со најтешка...

Ckaндал во Црна Гора: Власта купила 31 респиратор, од кои 23 не работат

Минатата година Црна Гора набавила 33 апарати за дишење, во вредност од околу 600.000 евра, од кои 23 не работат. Министерката за здравство, Јелена Боровиниќ Бојовиќ, најави дека очекува полицијата и обвинителството да се справат со контроверзната трговија со респиратори...

НАТО донира 60 рecпиратори за спрaвувaње со поcледиците од пaндемијата на Ковид-19 во Македонија

Во Скопје денеска треба да пристигнат 60 рeспиратори, донација од НАТО за справување со поcледиците од пaндемијата на Ковид-19. Донацијата од НАТО Доверителниот фонд, вредна 1,4 милиони евра, на Меѓународниот аеродром Скопје, ќе ја примат министерката за одбрана Радмила Шекеринска,...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Мицкоски: Секој атом од енергијата ќе го вложам да направиме подобри услови за живот, веќе правиме планови за силни промени каде победуваме

Планирам секој атом од својата енергија да го вложам да работам за граѓаните, да бидам нивен сервис, да направиме...
- Advertisement -spot_img