Архива на ознаки рејтинг

ВМРО-ДПМНЕ СО ГОЛЕМА ДОВЕРБА КАЈ ГРАЃАНИТЕ:Ако има парламентарни избори за ВМРО-ДПМНЕ би гласале 27%, за СДСМ 17%

  • May 15, 2017
  • Коментари
Доколку има предвремени парламентарни избори, За ВМРО-ДПМНЕ на предвремените парламентрани избори би гласале 27 отсто од испитаниците, 17 отсто за СДСМ, по 7 отсто за ДУИ и за БЕСА, а по 2 отсто за Алијансата на Албанците и за ДПА. Ова го покажуваат резултатите од анкетата на Меѓународниот републикански институт (ИРИ) спроведена преку интервјуа лице-во-лице врз […]

ГРУЕВСКИ СО ДВОЈНО ПОГОЛЕМА ДОВЕРБА КАЈ ГРАЃАНИТЕ ОД ЗАЕВ

  • March 19, 2017
  • Коментари
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски има речиси двојна предност во однос на довербата кај граѓаните споредено со претседателот на СДСМ Зоран Заев. Најновите резултати од анкетата на Институтот за Политички Истражувања  од Скопје (ИПИС) покажуваат дека 26 проценти од граѓаните се изјасниле дека најголема доверба имаат во Груевски, додека на Заев му веруваат 13,5 отсто […]

РАСТЕ РЕЈТИНГОТ И ДОВЕРБАТА НА ГРАЃАНИТЕ ВО ВМРО-ДПМНЕ: Рејтингот на СДСМ паѓа

  • March 16, 2017
  • Коментари
Расте довербата која граѓаните ја имаат во ВМРО-ДПМНЕ, додека на СДСМ опаѓа. Рејтингот на ВМРО-ДПМНЕ е зголемен во однос на изборите одржани на 11 декември, додека на СДСМ е опаднат. Ова се податоците кои ги покажува најновата анкета спроведена од Институтот за Политички  Истражувања  од Скопје  (ИПИС). За изборите во декември минатата година рејтингот на […]