October 28, 2021, 5:53 am

Рикардо Лопез

Диpeктop нa нoвинapcки пopтaл вo Мексико лиkвидиpaн нa cвojoт poдeндeн

Мексиканскиот новинар Рикардо Лопез, директор на порталот „ИнфоГвајмас“ од мексиканската држава Сонора на северот на земјата, е убиен во четвртокот на паркингот кај еден супермаркет, објави весникот „Ел Паис“. Тој беше убиен на неговиот 47-ми роденден, а на прес-конференција во...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Се pacпаѓа ли парламентарното мнозинство? Пратеникот од СДСМ, Талески пред неколку дена ја понудил својата оcтавка?

Неофицијално првиот човек на СДСМ Прилеп и единствен пратеник во Собранието од градот под Марковите Кули, пред неколку дена...
- Advertisement -spot_img