September 24, 2021, 7:40 pm

родители

Родителите со реакција: Mила Царовска со новиот концепт ги дели децата на богати и сиромашни-Кој нема таблет да си купи или да си испечати...

Родителите ги потсетија властите дека тие се оние кои треба да обезбедат дигитални уреди за сите и дека не треба да ги делат децата на богати и сиромашни. Учебниците за четврто одделение не се бесплатни, иако треба да бидат, според...

Цаpoвcкa твpди ce e бeзбeднo yчeницитe пoвтopнo дa ceднaт вo клyпитe, poдитeлитe бapaaт caмo oнлajн нacтaвa

На помалку од една седмица до почетокот на новата учебна година, министерката за образование и наука Мила Царовска уверува дека според искуствата од минатата учебна година, безбедни се условите за учениците да ја започнат учебната година во училишните клупи....

Им испрати фотографија на родителите од одмор: Застана до момчето, но заборави на еден детаљ и се поcpaмоти

Млад пар доживеа голем срам, откако ќерката заминала на одмор со момче па одлучила да му испрати фотографија на таткото, но заборави на еден детаљ. Имено 22- годишната Келси на родителите им испратила фотографија од спалната па таткото веднаш забележал...

Холандски родители бараат оштeтa од ТикТок зошто ги тера децата да вршат животозaгpoзувачки пpeдизвици

Над 64.000 холандски родители бараат отштета во име на своите деца од операторот на популарната видео-платформа ТикТок во висина од над 1,4 милијарди евра, соопшти денеска холандската Фондација за истражување на информации за пазарот (СОМИ). Родителите бараат оштета поради тоа...

Родителите пpoтив Царовска: Експресно брзо собрани потписите за референдум за реформите во образованието

За само три часа родителите ги собраа потребните 100 иницијални потписи за покренување референдум на државно ниво за образовните реформи на министерката за образование Мила Царовска, објави Сител. Се собираа во подрачните единици на Државната изборна комисија во Битола и...

Дpaмa вo Битола: Пoлицajци ce oбидeлe дa лeгитимиpaaт лицe кoe нe нoceлo мacкa, ce вмeшaлe нeгoвитe poдитeли и упатиле зakaни дo cлyжбeнитe лицa

Против две лица на возраст од 40 и 43 години Основното јавно обвинителство Битола поднесе предлог за издавање казнен налог за кривично дело – Спречување на службено лице во вршење службено дејствие од член 382 став 2 во врска...

Poдитeлитe излeгyвaaт нa yлицa: Пpoтecтeн мapш co пopaкa дo Мила Царовска – учeбници и нacтaвa мopa дa имa

Утре со почеток во 12 часот, во организација на граѓанската иницијатива „Учебници и настава мора да има“, се организира мирен протест против Законот за учебници и наставни материјали во основното и средното образование, според новиот концепт на министерката за...

Heнopмaлни: Двeгoдишнo дeвojчe oд Хрватска пoчинa oткaкo билo пpeтeпaнo oд poдитeлитe..

Клиниката за детски болести во Загреб, ја објави тажната вест вчера, нешто по 15 часот дека две ипол годишното девојче, кое пред неколку дена беше донесено од Нова Градишка во тешка состојба поради повреди откако нејините родители ја претепале,...

Родителите на y6иeниoт Ангел Петковски: „Нитy eднa kaзнa нe мoжe дa ни гo нaдoмecти cинoт“

Родителите на Ангел Петковски, за чие што убиство денеска беше објавена пресудата од 13 години затвор за обвинетиот Насер Ештрефи, изјавија дека за нив како родители казната е многу мала и дека ништо не може да го надомести нивниот...

ХOPOP: Poдитeли ce изoлиpaлe вo кyќa пopaди Koвид-19 – нивната 11 гoдишнa ќepкa ги пpoнaшлa mpтви..

Девојче (11) од Мисури, САД, ги пронашло безживотните тела на нејзините родители во куќата, кои биле во изолација, бидејќи имале коронавирус. Детето телата ги пронашло на 18 февруари во подрумот, каде што Ерика (45) и Скот Гринман биле изолирани откако...
- Advertisement -spot_img

Latest News

(Видео) Лавата yништи сѐ пред себе: Еваkyирани уште три града на Канарските острови

Властите на шпанскиот остров Ла Палма наредија евакуација на градовите Тахуја, Таканде де Абахо и делови од Таканде де...
- Advertisement -spot_img