October 19, 2021, 3:29 pm

русика

Русија стави на црната листа девет канадски граѓани како одговор на канадските caнкции

Русија забрани влез на девет канадски државјани осомничени за вмешаност во „формирање и спроведување на антирускиот курс“, изјави портпаролот на Министерството за надворешни работи на Русија, Марија Захарова. „Како одговор на нелегалните санкции воведени од канадската влада на 24 март...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Владата усвои нови протоколи за работа за кафетериите и рестораните

Владата на денешната редовна 113-та седница, усвои измени и дополнувања на ковид протоколите за работата на угостителските објекти (кафетерии...
- Advertisement -spot_img