November 28, 2021, 6:10 pm

санкција

Лeкapcкa кoмopa: Hajocтpa ocyдa зa инцидeнтoт вo кoj бeшe пpeгaзeн лeкap и нajвиcoка caнkциja зa cтopитeлoт

Лекарската комора на РМ најстро го осудува вчерашниот инцидент во кој со тешки повреди се здоби д-р Ѓорѓи Јота, хирург и професор на Медицинскиот факултет во Скопје, кој беше беше прегазен од возило на булеварот „Водњанска“ додека го напушташе...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Најмалку 19 зaгинaти и над 30 повpeдени откако автобус влета во куќа во малиот град Сан Хозе Ел Гард во Мексико

Најмалку 19 лица загинаа, а 32 се повредени во автобуска несреќа што вчера се случи во Мексико, кога автобус...
- Advertisement -spot_img