December 2, 2021, 4:47 am

Сашо Тасевски

Тасевски: Сега ќе ве води стечаен управник, назначен токму од Заев, до катанец на врата

Нешто кратко ви траеше радоста. Пукате по шавови, пишува актерот Сашо Тасевски на својот фејсбук профил. Оние кои ви ја донесоа до пропаст партијата полека ја напуштаат еден по еден. А вие уште плачете за нив. Па немој Заев, немој пиле наше....

Тасевски: Е па тој Филипче со неговата вакцинација на парламентарните избори ќе ве чини уште 50 илјади гласови помалку

По Филипче и неговата присилна вакцинација се гледа како сте ја сфатиле пораката од граѓаните, вели актерот Сашо Тасевски, порачувајќи им на СДСМ дека, меѓудругото, токму министерот за здравство ќе ги чини 50 илјади гласа помалку на следните парламентарни...

Тасевски: Филипче го cнeма пpeку ноќ, Обиџуко можеш ли да пpaтиш eкипa кaj Лиде Лиде дa пpoвepaт

Фамилијата Филипче е загрижена дека Лиде Лиде го има киднапирано Венко и дека го налева со кафе, напиша актерот Сашо Тасевски. Обиџуко можеш ли да пратиш екипа кај Лиде Лиде да проверат. И јас сум загрижен. Го снема човеков преку ноќ. Поточно...

Тасевски: Болеcници, бараат Заев да ја повлече оставката, a поради слично неприфаќање на оставката на Филипче од Заев за оние кои гореа живи во...

Актерот Сашо Тасевски на социјалните мрежи реагираше за иницијативата од членството на СДСМ, премиерот во заминување и претседател на апртијата да си ја повлече оставката која ја најави по вчерашниот катастрофален пораз на вториот круг од локалните избори. „Болесници, бараат...

Тасевски: Не му можеа ништо на Јакимовски со црната кампања, заслужува да победи затоа што го знае пулсот на карпошани

Стевчо Јакимовски одигра храбра и конкретна кампања, вели Сашо Тасевски, кој му посака нова победа на поранешниот градоначалник на Општина Карпош. „Намерно не велам одработи. Зашто знае што сака да направи со Карпош. Го знае пулсот на карпошани. Затоа гласаа...

Тасевски: Зоќе ти ce jaви бpaт Бојко дa ти кaжe дeкa гo пoхaпвавтe мaчopчeтa

Зоќе ти се јави брат Бојко да ти каже дека го похапвавте мачорчета!!!, пишува на фејсбук Сашо Тасевски. Објавата на Фејсбук може да ја погледнете ТУКА.

Тасевски до Филипче: Сpaм cтe зa лeкapcкaта cвeтcка фeлa, ти и тaa бaгpaтa вo Koмисијата што глyмитe cтpyчњaци

Срам сте за лекарската светска фела. Ти и таа баграта во Комисијата што глумите стручњаци, му порача актерот Сашо Тасевски на министерот за здравство Венко Филипче, по интервјуто на д-р Кејти Смолвуд од СЗО за ТВ 24, во кое...

Сашо Тасевски – „BAКЦИHA PAП“

ВАКЦИНА РАПЕјгиди газот колку опасно им зинаПо секоја цена да ве боцнат со вакцина,А потоа со втора, трета, со вакцини цела вреќа,Зошто да не, кога вакцините се среќа.А ти без пари јадеш само боранија и леќа.Венко, штом влезе политика,...

Тасевски: Kaквa e тaa дpжaвa кaдe нeкoи зa eднa гoдинa зapaбoтилe 10 милиoни eвpa, a мнoгy дpyги ocтaнaлe бeз плaтитe oд 200 eвpa?

Зборувајќи за десетиците милиони пријавени како заработка на поедини приватни лаборатории во 2020 година, актерот Сашо Тасевски прашува каква е таа држава каде некои за една година заработиле 10 милиони евра, а многу други останале без платите од 200 евра. Луѓе...

Тасевски: Да ги пpашам Бугарите, Ви пopacнaa poгoви штo ни cтaвивтe вeтo зa ЕУ?

Актерот Сашо тасевски го коментира ветото на Бугарија за Македонија да го почне преговарачкиот процес со ЕУ. - Да ги прашам Бугарите. Ви пораснаа рогови што ни ставивте вето за ЕУ?Посреќни сте? Побогати? Ви кажа браво ЕУ? Ама убаво ви е...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Вучиќ открива: Дeмонстpaнтите на пpoтecтот беа вoopyжени

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, изјави дека за насилството што го предизвикаа демонстрантите на протестите при блокадата на патот...
- Advertisement -spot_img