October 25, 2021, 7:27 am

Сања Лукаревска

Лукаревска од Центар: Ова не се историски избори, но изборот може да има историски последици, немаме време за невреме, немаме време ни за добро,...

„Нашиот политички опонент својата програма математички ја наслови - Три Пи, тоа е нивниот омилен сендвич : ПАРИ-ПАРТИЈА-ПАРИ. Велат, не можеле да претскажат каква ќе биде иднината ама со нив ќе била. Враќањето во вашата иднина оваа земја уште...

Лукаревска: Пoбopник cyм дa ce згoлeми пpaгoт нa пoвpaтoт нa ДДВ oд мepкaтa МojДДB

Сања Лукаревска, директорката на Управата за јавни приходи (УЈП) и заменик-претседател на СДСМ, смета дека мерката „Мој ДДВ“ треба и понатаму да се унапредува, и вели  дека е најголем поборник да се зголеми прагот на повратот на ДДВ. – Во повеќе...

Потпретседателката на СДСМ од Крушево: Го живееме сонот на нашите претци, Гоце Делчев, Питу Гули, Јане Сандански

Денеска го живееме сонот на нашите претци, Гоце Делчев, Питу Гули, Јане Сандански, денеска живееме во почитувана, демократска држава, држава во која на пиедестал се човековите права, порача вечерва заменик претседателката Сања Лукаревска на трибината „Најдоброто за нашата општина“...

Лукаревска за рамковките кадри: Доколку вработените ќе покажат резултатите ќе мора да се поздравиме со нив

Новата потпретседателка на СДСМ, Сања Лукаревска, во своето гостување во емисијата „24 анализа“, посочи дека доколку „рамковните кадри“ не покажат резултати, ќе мора да си заминат. „Независно дали станува збор за рамковни вработени или постоечки вработени, нема по секоја цена...

Плата за март не зеле дури 54.662 работници..

Вкупно 54.662 работници сѐ уште не ја добиле мартовската плата, најмногу поради неисплатената помош од петтиот економски пакет кој беше заглавен во Собранието, информира денеска директорката на Управата за јавни приходи Сања Лукаревска. – До законски предвидениот род до 15...

Лукаревска: Ќе бидат блокирани сметките на работодавците кои не исплатиле финансиска помош

Платата за ноември 2020 година не ја примиле 782 вработени од 245 работодавци кои користат финансиска помош од државата како една од владините мерка за справување со пандемијата од Ковид-19, рече директорката на УЈП, Сања Лукаревска. – За овие 245 работодавци изготвени се опомени...

Лукаревска: Има уште фирми кои земале финансиска поддршка, а не исплатиле плати

Работодавачи кои поднеле и добиле финансиска поддршка за исплата на плата на вработените за октомри, во рамки на четвриот пакет мерки, не ја исплатиле платата на вработените. Според податоците што ги соопшти директорката на Управата за јавни приходи Сања...

Луѓе умиpaaт додека чекаат за тестирање, Заев, Спасовски, Лукаревска, Зекири, Филипче направиле тестови бeсплатно и преку ред

Умиpaaт во домашни услови, не можат да стасаат ниту до лекaрска помош, пaциенти се лечат во болничкитe дворови, преоптоварени болници, нема слободен кревет, починaл од коронa вирус, но поради немање на cлободен термин не успел да се тестира… Ваква...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Дневен хopocкoп за 25 октомври – еве што ве очекува денес

Овен Би можеле многу повеќе да заработите кога би покажале поголема иницијатива во работата. Фокусирајте се на приватниот живот кој...
- Advertisement -spot_img