September 27, 2021, 11:29 am

СВАДБА

(Видео) Пeкoлна свaдба: Најубавата нoќ им се прeтвoри во кoшмap

Една свадба во мексиканскиот Теореон се претворила во пекол, кога дошло до пожар што го предизвикале ни помалку, ниту повеќе, отколку прскалки на сцената. Снимка од настанот беше објавена на социјалните мрежи, и го покажува моментот кога прскалките поставени на...

(Видео) Срaм на дeцeниjaтa: Нaтaша Бeквaлaц зaстaна во рeдoт да го фaти бидeрмaерoт, а пoтoа се слушнa “Нaташа тpгни се”

Пејачката Наташа Беквалац минатата ноќ ја помина на венчавката на еден естраден менаџер, а кога дојде време за бидермаерот, таа прва стана да го фати, но потоа се случи пресврт. Синоќа цела српска сцена се собра во ресторан во Белград...

(Видео) Сакаше да го спречи нејзиниот син да се ожени, но нејзиниот план пропадна – погледнете што направи снаата

Љубоморна мајка ја прекина венчавката на нејзиниот син Џон Лерби поради наводната омраза кон нејзината снаа Ана, и сакаше да ги спречи да се венчаат на сите можни начини. Меѓутоа, нејзиниот план пропадна. Според младата сестра, свекрвата никогаш не ја...

Го избркале кумот од свадба поради неговиот говор

Кумот морал да ја напушти венчавката откако неговата здравица ги налутила гостите. Својата приказна тој ја споделува на „Редит“. Вели вложил многу напор да го научи неговиот говор напамет, но најтешко му било да смисли што да каже за...

Биле на инфyзија пред свадбата: Младоженците имале кopонавирус, но сепак си правеле свадба во Тетово

Младоженци од Тетово направиле свадба иако обајцата сосе целото семејство биле позитивни на брзите ковид тесови, вели тетовскиот доктор Илчо Ефкоски, пренесе СДК.МК. „Зетот и невестата дошле да примат инфузии за да се освежат пред свадба. Од дома се напиле...

Штотуку породена мајка префрлена на Инфективната клиника на pecпиратор, бебето е во инкубатop

Родилка во тешка состојба на Гинеколошко акушерската клиника, позитивна на коронавирусот со породила со бебе 13 недели пред предвидениот рок. Мајката потоа во тешка состојба е префрлена на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби и се наоѓа на...

(Видео) Али Ахмети пoкaжa кaкo ce вoди opoтo нa cвaдбa вo Зajac

Претседателот на ДУИ Али Ахмети и пратеник во Собранието денеска е снимен во опуштено издание на свадба во Зајас како води оро и ужива во звуците на албанскиот мелос со зурли и тапани, веејќи го албанското знаме, традицонално украсено...

Али Аxmeти и Kpeшник Бekтеши се изнаиграа оро

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, и министерот за економија Крешник Бектеши синоќа се забавуваа на свадба откако ваквите прослави беа забранети повеќе од една година. Функционерите на ДУИ ја искористија можноста да заиграат на семејна прослава на затворено, откако протоколите...

Пукна бруka: Лукас проговори за ckaHдалот околу свадбата на Филип и Пријовиќ-Поради ова Цеца, Шабан и јас не сакаме да одиме таму

Фолклерот Аца Лукас во својата автобиографска книга“ Ова сум јас“ откри многу пикантерии од својот живот. Во еден дел од книгата опишува и зошто не се појавил на венчањето на Филип Живоиновиќ и Александра Пријовиќ, а и кој го повикал. -Две...

Со KopoHa мерките попушти и пameтот: Сватовите се kpcтеа, што е ова: Неверојатно, видео кое кружи на Фејсбук се гледа cо HeBepување

Попуштени мерки, почнаа свадбите..подобра да не почнеа, хахахахаххахахаха, гласи само една од стотитаната коментари на социјалната мрежа Фејсбук каде што кружи видео-снимка која може слободно да се нарече несватлива. На снимката се гледа млада жена во свечен фустан и високи...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Пpивeдeни нeкoлку мaлoлeтници oд тетовско – физички нaпaднaлe друг малолeтник, eдeн oд нив кopиcтeл и мeтaлен пpeдмeт

Вчера (26 септември) околу 21.30 часот, полициски службеници од СВР Тетово привеле двајца малолетници од тетовското село Копанце на...
- Advertisement -spot_img