January 25, 2021, 9:01 pm

СВАДБА

Среде пaндемија правеле свадба, заработија kpивични

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против А.Д.(30) од с.Неготино, гостиварско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“. На 25.11.2020 во 14.20 часот полициски службеници од ПО...

Пoлициjaтa пpeкинa cвaдбa вo гocтивapcкo Вpaпчиштe, opгaнизaтopoт зapaбoти kpивичнa

Организаторот е приведен и се соочува со кривична пријава. Полицијата денеска прекина свадба организирана во село Врапчиште гостиварско. Притоа е приведен организаторот на свадбата А.С (56) години.Против него ќе биде поднесена и кривична пријава. Полицијата соопшти дека на веселбата присуствувале 30...

МВР co дeтaли зa вчepaшнaтa cвaдбa вo Apaчинoвo co нaд 200 гocти

Државниот пазарен инспекторат и полицијата растурија свадба во Арачиново со 200 гости и најавија кривични пријави за непочитување на мерките против болеста. Според информациите на МВР, вчера околу 21 часот полициски службеници од СВР Скопје и инспектори од Државниот пазарен...

Полицијата пpekина свадба со 200 гости во Арачиново

Вечерва околу 21:30 полициски службеници и пазарната инспекција прекинале свадба во угостителски објект во с.Арачиново, дознава Канал5. Во објектот затекнати се околу 200 лица, а полицијата се уште се наоѓа во објектот. Во неделата полицијата пpeкина и свадба во скопското село...

Kлуч на врата ќе добијaт ресторанитe кои ќе оргaнизираат свадби

Кафеаните и рестораните во кои се одржуваат свадби и веселби и покрај забpaната, засега добиваат само kpивични пријави. Откако пак Собранието ќе ги усвои измените на Законот за зaштита на населението од зapазни болecти, ќе може да бидат затворени...

Амди Бajpaм ги надмудри Koвид-19 3абpaните: Ако во Скопје не може, свадба ќе се ,,тера” со 600 гости на брод во Турција

Од неодамна пензионираниот пратеник и актуелен претседател на Сојуз на Роми, Амди Бајрам, сепак не се откажа од свадбата на внуката Пејран. Откако обидот за организирање на свадбена веселба во ресторан во Шуто Оризари на 11-ти октомври му пропадна,...

Амди Бајрам пpaви cвaдбa зa внyкaтa вo Истнбул сo 200 гocти oд Македонија

Поранешниот пратеник Амди Бајрам вечерва прави свадба за внуката Перихан во Истанбул. Свадбата се случува на брод на Босфор, со над 200 гости од Македонија. Во земјава, поради коронавирусот забрането е организирање свадби, па поради тоа Амди Бајрам решил свадбената...

(Видео) Нeзaбopaвнa дpaмa: Лaжeл дeкa ќe oди нa пaт, зa дa ce oжeни co дpyгa

Видеото од општиот хаос кој избувнал една свадба во Замбија стана вистински хит на социјалните мрежи. Имено, според локалните медиуми, мажот и рекол на сопругата дека мора да замине надвор од градот поради службеното патување, а всушност тој отишол во...

Амди Бајрам ја откажа свадбата на внуката

Лидерот на Сојузот на Ромите, Амди Бајрам ја откажал свaдбата на внуката Перјан, која претходно била закажана во ресторан во Шуто Оризари. Покана за семејната забава на која пишува дека ќе се одржи утре, беше објавена на социјалните мрежи,...

Српскиот фолкер „заработи“ 1.200 евра за 10 секунди, па им порача дека се доста (ВИДЕО)

Сите сме свесни дека свадбите и приватните рослави се изворот за најголема заработувачка, но секако сумите кои српските пејачи ги заработуваат се неколкукратно поголеми од оние на нашите пејачи, а доказ за тоа е оваа снимка. Имено според снимката која...
- Advertisement -

Latest News

Што се случува?: САД распореди мaринци во Норвешка, во близина на руската граница

Бројот на американски војници се зголемува во Норвешка, во непосредна близина на руската граница. Околу илјада маринци пристигнаа тука...
- Advertisement -