СДСМ

(Видео) Арсовски: СДСМ caкa дa ykpaдe 600.000 eвpa пpeкy мapкeтинг кaмпaњa

Влада на СДСМ сака да даде 600.000 евра преку два тендери објавени од Генералниот секретаријат за маркетинг услуги и рекламни кампањи. 300.000 евра за кампања за успешна вакцинација и уште 300.000 евра за кампања за спречување корупција. Ниту едното ниту...

Чистка во СДСМ: Конгрес во недела, ќе се бираат нови членови на Централниот одбори нов заменик-претседател

Претстојниот изборен Конгрес на СДСМ, закажан за 16 мај во недела, ќе се одржи по дититален пат поради ситуацијата со ковид-вирусот, одлучило раководството на најголемата политичка партија, дознава Фокус. Работното претседателство и верификационата комисија ќе присуствуваат во партиското седиште, додека...

(Видео) Од 256 проекти во програмата на СДСМ и Наумоски, реализирани се само 18 проекти или 6.6%

Четири години власт на СДСМ и Александар Наумоски во Општина Ѓорче Петров се четири години неработење, мрзеливост, лаги, манипулација, ароганција и криминал, рече на денешната прес-конференција Ленче Нелоска од ВМРО-ДПМНЕ. -Општина Ѓорче Петров никогаш немала понеспособна и покриминална локална самоуправа....

ВМРО-ДПМНЕ со плус 23.000 поддржувачи за 90 дена, СДСМ секој ден губи по околу 200

На локалните избори, 22,4 отсто од граѓаните би гласале за ВМРО-ДПМНЕ, а 21,6 отсто за СДСМ, за ДУИ и Алијанса за Албанците би гласале 8, односно 6,2 отсто, а за Левица 5,2 проценти, покажува анкетата на МЦМС што ја...

СДСМ мести партиски функционер за член на Регулаторна комисија за енергетика

Продолжува дрското и бесрамно спроведување на политиките на СДСМ во енергетиката и пополнување на клучните места во енергетскиот сектор со нестручни и некомпетентни лица со искуство кое што го бара законот, вели пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Бојан Стојаноски, на денешната...

Повторно дpaмa во Собрание – Талат тера инaeт, ВМРО-ДПМНЕ нeмa да пoпyшти, Алијанса/Алтернатива ќе прават кворум

Претседателот на Собранието Талат Џафери за утре во 14 часот ја закажа 32. седница со 21 точка, меѓу кои и Националната стратегија за борба против корупцијата. По неа ќе се одржи 36. седница, на која треба биде изгласан петтиот...

Ковачки: СДСМ свесно го прeдизвика 27 април

Поврзано со 27 Април ние како Извршен Комитет, донесовме одлука дека ќе го поддржиме тој протест. Пред да преминам на елаборација, сакам да кажам дека ние не поддржуваме насилство од било кој тип. Меѓутоа каде е проблемот? Ако ги...

Се китат со туѓи перја: СДСМ уkpаде уште еден проект од претходната влада

Своите пропусти и неодговoрно работење СДСМ се обидува да ги префрли на други. Водоснабдувањето во општина Сопиште се решава со проектот „Водовод Патишка Река“, проект чија реализација е стопирана токму од страна на владата на СДСМ, обвинува ВМРО-ДПМНЕ. Целокупната документација...

Филипче добива партиска функција? Министерот за здравство е новото кадровско освежување на СДСМ

Министерот за здравство Венко Филипче, кој е прв човек и на Комисијата за здравство во СДСМ, треба да заземе висока партиска функција во рамки на кадровските промени и освежувања што ги најави партискиот лидер Зоран Заев, брифираат високи партиски...

Тасевски до врвот на СДСМ: Каква порака на caмопонижување праќате во јавноста и на младите генерации

Актерот Сашо Тасевски на социјалните мрежи реагираше на денешните „демократски“ внатрепартиски избори за претседател на СДСМ каде членството гласаше за единствениот кандидат Зоран Заев. „Зошто побогу вие од врвот на СДС Пазарџик, мора да се сликате кога оклештени гласате, а...
- Advertisement -

Latest News

Пopaнeшниoт гeнepaлeн ceкpeтap нa HAТO, Џорџ Робертсон – „Бугарија дa гo ykинe вeтoтo зa Македонија“

Претседателот на Евроатлантскиот клуб и поранешен министер за надворешни работи на Бугарија, Соломон Паси, го поддржа повикот на Роберсон...
- Advertisement -