Архива на ознаки СДСМ

СДСМОВСКИТЕ МЕДИУМИ СО ГОДИНИ ЈА МАНИПУЛИРААТ ЈАВНОСТА: Груб обид за спинување на големите скандали на Венко Филипче, кадар на Шекеринска, а назначен за министер во здравството во корелација со веледрогеријата „Д-р Пановски“,

 • August 7, 2018
 • Коментари
Човекот кој набавувал дефибрилатори во времето на Тодоров му е кум на Васко Наумовски, а не на Мартин Протоѓер, дознава „Република“. Во текстот „Неофицијално: Филипче ја преземал идејата за тендерот од Тодоров“, објавен на Нова ТВ, пишува дека човекот кој наводно добивал тендери во здравството во времето кога министер за здравство беше Никола Тодоров е кумот […]

СДСМОВСКИТЕ ГРАДОНАЧАЛНИЦИ ПОЧНАА СО НЕПОСЛУШНОСТ:Градоначалникот на Дебарца и пркоси на Владата

 • June 4, 2018
 • Коментари
Градоначалникот на Дебарца, Зоран Ногачески, се противи на одлуката на Владата под своја надлежност да го стави управувањето на отпадот. Тој кратко и јасно му одговори на заменик министерот за животна средина, Јани Макрадули. Макрадули претходно испрати апел до сите единици на локалната самоуправа, да ја пренесат на Владата надлежност за менаџирање на отпадот и […]

ЈАНУШЕВ: Раководството на ЕЛЕМ,фатено во милионски криминал. Обвинителството да отвори истрага и да утврди кривична одговорност за сите вмешани

 • April 14, 2018
 • Коментари
Дали под откривањето на мега скандалот, кој отвара сомнеж за местење на 320 милионски тендер за ископ на јаглен во РЕК Битола за фирмата Пелистер ДОО Битола, која важи за блиска до врвот на СДСМ, во средата на 11 април експресно е направена промена во тендерската документација, прашува на денешната прес-конференција генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ […]

НАЈЧЕВСКА: Време е за стручна – експертска влада без партиски кадри

 • March 16, 2018
 • Коментари
Време е за стручна – експертска влада без партиски кадри, барем четири години за да застане државата на здрави нозе, смета професорката Мирјана Најчевска. Ова го напиша Најчевска на својот профил на фејсбук, откако  беше донесен Законот за јазиците во Собранието на Македонија. „Правила, процедури и критериуми. Мора да се воспостават и да се спроведуваат. […]

СИМБОЛОТ НА БИТОЛА ЌЕ ИЗГОРЕШЕ:Негрижата на властите предизвика пожар во офицерски дом во Битола

 • March 9, 2018
 • Коментари
Вечерва пожар го зафати Офицерскиот дом во Битола, еден од најубавите архитектонски зданија на Широк Сокак. Според информации од терен, се дознава дека објектот подолг период е без обезбедување, запуштен и оставен без адекватна заштита и грижа. Пожарот се случил откако бездомник влегол во објектот и запалил оган да се загрее, по некое време огнот […]

НАЈГОЛЕМИОТ СПОНЗОР НА ЗАЕВ НАГРАДЕН СО МОЌНА ПОЗИЦИЈА:СДСМ продолжува со партизирање на институциите

 • March 9, 2018
 • Коментари
Сопственикот на фирмата Тритерол, Лефтер Андонов е награден со висока функција управител на стопанската интересна заедница АМЕРИТ. Како што се зборува во јавноста, Андонов на оваа позиција е назначен од 5-ти март. Од она што се знае за Андонов е дека тој е висок функционер на СДСМ и е еден од главните спонзори на партијата […]

ИНВЕСТИТОРИТЕ СЕ ТРГНАА ОД МАКЕДОНИЈА:Мерките на СДСМ кои што ги предлага се шарлатански

 • March 6, 2018
 • Коментари
Сите големи компании, стратешки се тргнаа од Македонија. Направивте изборна кампања против странските инвеститори, направивте кампања против рударството, направивте кампањи против неколку капитални гранки во индустријата кои што сега се погубни во македонската економија, потенцираше поранешниот заменик министер за економија од ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Делев, во денешното гостување на ТВ 24, во емисијата „Анализа“. Според Делев, рецесијата во […]

ВМРО-ДПМНЕ: Цели градови се гушат во смог, ветувањата на СДСМ доживуваат фијаско

 • November 14, 2017
 • Коментари
Болниците се преполни со пациенти со респираторни заболувања, а последиците од загадениот воздух се повеќе ги чувствуваат и децата и возрасните. Единствен спас граѓаните гледаат во затварање во сопствените домови. Владата на Зоран Заев шестмесеци нема превземено ниту еден суштински чекор за прочистување на воздухот, велат од ВМРО-ДПМНЕ. Наместо почист воздух, нивото на загаденоста урива […]

(Видео) ХУНТАТА ПОЧНА СО ПИШТОЛИ ДА ВЛЕГУВА ПО ДОМОВИ: Криминалци со пиштоли влегле во домот на Јованови!

 • October 22, 2017
 • Коментари
Драги Јованов и Цонка Јованова, брачен пар од Демир Капија биле предмет на закани со убиство од активисти на СДСМ и познати криминалци од регионот поради тоа што кандидатот за градоначалник од ВМРО-ДПМНЕ бил кај нив дома на кафе. Криминалците извадиле пиштоли и се заканувале дека сите ќе ги стрелаат. Потресното сведоштво на брачниот пар […]

ЗЛАТКО МАРИН ОД СДСМ БАРАЛ РЕКЕТ ПО ФИРМИ:Албански портал објави документи како се финансира кампањата на СДСМ и ДУИ

 • October 8, 2017
 • Коментари
Редакцијата на албанскиот портал Portalishkupi дошол до шокантен документ, за кој порталот вели дека е потпишан лично од Златко Марин, претседател на ОО СДСМ Аеродром и кандидат за градоначалник на истата општина, во кое тој запишувал колку рекет од која фирма земал. Сумите се фрапантни и се движат и до неколку илјади евра, пишува албанскиот портал Portalishkupi. -Документот […]
Страница 1 од 512345 »