September 27, 2021, 10:12 am

седница

Ceдницa нa Coвeтoт зa бeзбeднocт нa Србија зa cитyaцијaтa вo Кocoвo

Советот за национална безбедност на Србија денеска ќе одржи седница на која ќе присуствува и српскиот претседател Александар Вучиќ, пишува Радио Слободна Европа. Повод за седницата е одлуката на Министерството за внатрешни работи (МВР) на Косово, која во соработка со...

Bлaдaта зaкaжa ceдницa – Зa штo ќe ce paзгoвapa?

Владата на Република Македонија, денеска, 21.09.2021 година (вторник), со почеток во 12:30 часот, ќе ја одржи редовната 107-ма седница со повеќе точки од својата програма за работа и од интерес на граѓаните. На седницата, согласно дневниот ред, на предлог на...

Заедничка владина седница со Косово утре во Скопје

Владите на Република Македонија и Република Косово утре во Скопје ќе одржат заедничка седница, на која ќе се потпишат низа договори и меморандуми со кои ќе се продлабочи и зајакне соработката меѓу двете држави. Договорите, како што информираше на денешната...

Пo нaпyштaњeтo нa coбpaниcкaтa caлa oд oпoзициcкитe пpaтeници Џaфepи ja пpeкинa ceдницaтa

Претседателот на Собранието Талат Џафери ја прекина 50-та седница пред да биде изгласан нејзиниот дневен ред и ја презакажа за утре во 12 часот, откако претходно пратениците од опозицијата, рекоа дека денеска нема да учествуваат во работата на Парламентот, поради...

Bлaдaтa ќe ja oдpжи peдoвнaтa 106-тa ceдницa – eвe кoи тoчки ќe бидaт oпфaтeни

Владата на Република Македонија, денеска, 14.09.2021 година (вторник), со почеток во 12:00 часот, ќе ја одржи редовната 106-та седница со повеќе точки од својата програма за работа и од интерес на граѓаните.На седницата, согласно дневниот ред, на предлог на...

Ceдницa нa coбpaниcкaтa Koмиcиja зa oдбpaнa и бeзбeднocт

Во Собранието на Република Македонија денеска седница ќе одржи Комисијата за одбрана и безбедност и Законодавно-правната комисија. На дневен ред на Комисијата за одбрана и безбедност се две предлог – одлуки и тоа за испраќање на припадници на Армијата за...

Заврши владината седница, ова се донесените одлуки

Владата на Република Македонија на денешната 104-та седница донесе Одлука за начинот на користење и одржување на службените возила, како уште една мерка за рационално користење на службените ствари и буџетските средства. Со оваа одлука која е донесена на предлог...

Bлaдaтa зaкaжa ceдницa – eвe кoи тoчки ќe бидaт oпфaтeни

Владата денеска со почеток во 12 часот, ќе ја одржи редовната 104-та седница со повеќе точки од својата програма за работа и од интерес на граѓаните. На седницата, согласно дневниот ред, ќе биде разгледан Предлог-законот за изменување и дополнување на...

Започна денешната владина седница

Владата денеска со почеток во 17:00 часот ќе ја одржи редовната 98-ма седница. Како што соопшти владината прес-служба, за донесените одлуки и заклучоци од владината седница ќе информираат со соопштение.

Ангелов: Зaкaжaв ceдницa нa Глaвниoт штaб зa yпpaвyвaњe co kpизи, пoтoa пpeд ceдиштeтo нa Цук ќe oдpжимe пpec-кoнфepeнциja

Директорот на ЦУК Стојанче Ангелов, преку социјалната мрежа Фејсбук вели дека поради пожарите кои што ја зафатија Македонија, беше прогласена кризна состојба од страна на Владата. Ангелов напомена дека денес во 13:00 часот ќе се одржи седница на Главниот штаб...
- Advertisement -spot_img

Latest News

СЗО ќe зaпoчнe нoвa иcтpaгa дaли кopoнaвиpycoт „излeгoл“ oд лaбopaтopиja oд Вyхaн

Светската здравствена организација ќе започне нова истрага за потеклото на коронавирусот и ќе се испитува дали потекнува од лабораторија...
- Advertisement -spot_img