January 19, 2021, 3:11 am

семејства

Семејствата на пoчинaтитe oд Koвид-19 вo Италија бapaaт oштeтa oд 259.000 eвpa пo чoвeк

Членовите на семејствата на починатите од Ковид-19 во Италија започнаа правна постапка против премиерот, миинистерот за здравство, како и претседателот на регионот на Ломбардија.Правните чекори ќе ги преземат поради навнимание во водењето на кризата предизвикана од пандемијата, пренесува „Гардијан“. Членовите...

Ги нeмa co мeceци и гoдини: Coлзи во сeмeјcтвaтa нa 93 иcчeзнaти coгpaѓaни

Скопјанецот Крсто Костовски, на возраст од 83-години исчезна на први септември годинава. Марија Брзакова (29 години) исчезна на 18 јануари годинава во струмичкото село Босилово. Велешанката Ицана Арсоска (56 години) исчезна на 22 март пред осум години. Ангел Стојанов...
- Advertisement -

Latest News

Внимавајте утре: Најавена блоkaда патот кон Пониква поради вежби на МВР

Сообраќајот на регионалниот пат Кочани кон Спортско рекреативниот центар Пониква на потегот од место викано „аеродром“ до паркингот кај...
- Advertisement -