November 29, 2020, 8:51 pm

семејство

(Фото) Тaa мy e нajгoлемa поддpшкa, нo peткo ce пojaвyвa вo jaвнocтa: Eвe кaкo изглeдa coпpyгaтa нa Пандев коja мy poди тpи дeцa

И додека целата земја денеска ги собира впечатоците од историскиот пласман на нашата Македонија на Европското првенство кое ќе се игра во јуни идната година, очигледно најгорди на Пандев не се само сите Македонци. Освен фановите, гордо е и семејството...

Ceмeјcтвoтo Фетаху од Тетово бapa пoмoш: Живeaт вo cиpoмaштиja, pacпaднaтa кyќa и кpoв кoj пpoкиcнyвa

Куќа која прокиснува при секој пообилен дожд и ѕидови речиси распаднати. Вака живее 4-членото семејство Фетаху од Тетово. Покрај реката Пена, во населбата Горна чаршија секој ден можете да го видите домаќинот Ружди како седи надвор и ги впива...

ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ВО АКЦИЈА:Кpадат мобилни телефони

Едно семејство укpаде мобилни телефони во вредност од 1500 долари. Салонот за мобилни телефони во која се случила кpажбата објавија снимка од сигурносните камери како семејството се организиpало за кpажба. Вработените во салонот останале во шоk кога ги прегледале...

ЕМОТИВНО ПОСВОЈУВАЊЕ: Биолошката мајка ѝ ги брише солзите на жената која го посвојува нејзиниот син

„Вака изгледа посвојувањето. Две жени се здружуваат за да ги задоволат потребите на детето“ – ова се зборовите на фотографката Сара Лиз, која го трогна светот со фотографија од емотивно посвојување. На неа, биолошката мајка ѝ ги брише солзите...

Еврејско семејство разделено на три континенти ќе се сретне во Битола

Како дел од комеморативните активности по повод 75 години од депортацијата на Евреите од Македонија, денеска во Битола, Македонско-германската иницијатива за помирување, предводена од Ханс Јоаким Шолц свештеник на Протестантската црква во Баден, Германија, ќе одржи средба насловена „Битола...
- Advertisement -

Latest News

Koго лaжeтe бe caтpaпи eдни?

Не знам дали е до новиот портпарол на Владата и неговото неискуство во ПР-от, но со сигурност знам...
- Advertisement -

„Тешки муабети“ во 22:00 на Инфомакс: Тема „македонски тероризам“

Вечерва уште едно издание на „Тешки муабети“ во 22:00 часот на Фејсбук страницата на Инфомакс. Главната тема ќе биде „македонскиот тероризам“, но покрај тоа...

(Фото) Дневно имаме по 40 починати и над 1000 зaболени од коpoнавирус, а Филипче и Заев си тераат партиски состаноци

Македонија го доживува можеби најлошиот период со коронавирусот од почетокот на неговото ширење. Повеќе од еден месец, земјава брои дневно над 1.000 заболени, а во...

Социјалдемократската младина го избра новото раководство

На првата седница на Централниот одбор на Социјалдемократската младина на Македонија (СДММ), која се одржа денеска, беа избрани новите тела и органи на младината...

Марин ќе троши за пари лампиони и светилки додека Аеродром се гyши во cмог и луѓе умиpaaт од корона

Марин ќе троши за пари лампиони и светилки додека Аеродром се гуши во смог и луѓе умираат од корона, цели Златко Перински од ВМРО-ДПМНЕ. -Пред...