сепса

Пpв cлyчaj вo Германија: Маж пoчинaл oткaкo пo вторпат зa6oлeл од кopoнaвиpyc, мy ce пojaвилa и ceпca

Во Германија е регистриран прв смртен случај по второ заболување од коронавирус. Ова е прв ваков случај во земјата, трет во светот. Починатиот маж првпат заболел од коронавирус во април годината, а вторпат во декември. Второто заболување не го преживеал. -Пациентот...
- Advertisement -

Latest News

Сeрија зeмјотреси во Грција нaјсилниот 4,1 степен

Земјотрес со јачина од 4,1 степени според Рихтеровата скала вечерва ја потресе Грција, јавуваат локалните медиуми. Според порталот „Flash.gr“, Обединетата...
- Advertisement -