November 27, 2021, 9:11 am

Серија А

(Видео) Пандев co пoбeдa ja зaтвopи ceзoнaтa вo Cepиja A пpeд нajгoлeмoтo cлyчyвaњe вo кapиepaтa

Самиот Горан Пандев посочи дека Европското фудбалско првеснтво ќе биде најголемо и најважно случување во неговата кариера, од едноставна причина што успехот и настапот со македонската репрезентација на едно големо натпреварување не се мери со ништо друго што претходно...

(Видео) Ceкoja чecт: Пандев ce зaпишa вo иcтopиjaтa нa Cepиja A co 100 пocтигнaти гoлa

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација, Горан Пандев се запиша во историјата на италијанската Серија А со постигнати 100 голови. Во текот на својата кариера настапувајќи во италијанското првенство, Пандев голови покрај за Џенова постигнуваше и за Наполи, Интер, Лацио и...
- Advertisement -spot_img

Latest News

СДСМ ќе избира нов претседател на 12-ти декември

Портпаролката на СДСМ, Богданка Кузеска синоќа информираше дека седницата на ЦО на СДСМ било одлучено дека со понудената оставка...
- Advertisement -spot_img