May 14, 2021, 3:00 am

симулација

Утре ќе се одржи симулација на вакцинација во „Борис Трајковски“

Како ќе изгледа процесот на масовна имунизација во спортскиот центар „Борис Трајковски“ ќе дознаеме утре откако Министерството за здравство ќе спроведе симулација, пренесува „ТВ21“. Симулацијата е закажана во 11 часот во спортскиот центар „Борис Трајковски“, на самото место каде што...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Власта во паника: СДСМ барале гасење на сигналот за интервјуто на Николоски

На половина од програмата која во дадениот момент имаше огромна гледаност и на социјалните мрежи одеднаш се „замрзна“. Вечерва емисијата...
- Advertisement -spot_img