September 24, 2021, 7:08 pm

Систина

Сашо Мијалков вратен во „Шутка“ по прегледот во Аџибадем Систина

Сашо Мијалков е вратен во притворот во затворот „Скопје“ во Шуто Оризари, откако бил завршен очниот преглед во болницата „Аџибадем Систина“ на одделот за офталмологија, дознава Инфомакс. Екс-директорот на УБК со дозвола на Кривичниот суд бил испратен на преглед во...

„АЏИБАДЕМ СИСТИНА“ ГИ НАМАЛИ ЦЕНИТЕ НА PCR И НА ТЕСТОВИТЕ ЗА АНТИТЕЛА

Клиничката болница „Аџибадем Систина“ ги намали цените на тестовите за детекција на присуство на корона вирусот (PCR тест) и за одредување на имунитет од Ковид-19 (IGG Spike тест). Како стивнува пандемијата, така се отвораат можностите за повеќе патувања, но...

„Орка Холдинг“ со импозантен успех– преку „Аџибадем Систина“ влегува и во здравствениот сектор во Србија

,,Аџибадем’’ е дел од втората најголема здравствена групација во Светот според пазарна капатализација IHH Healthcare Bernard која има водечки пазарни позиции на домашните пазари во Сингапур, Малезија и Турција, а исто така има здравствени услуги и инвестиции во Народна...

УСПЕХ ВО ЛEKУBAЊETO НА KOBИД-ПAЦИEHTИ: ИHФEKTИBHИOT ОДДЕЛ НА „АЏИБАДЕМ СИСТИНА“ ДОСЕГА ТРЕТИРАШЕ 2.265 ПAЦИEHTИ

Во изминатиот исклучително критичен период на пандемијата со коронавирус, кога целокупниот здравствен систем се соочуваше со огромен наплив на пациенти и намалени капацитети на сместување, Клиничката болница „Аџибадем Систина“ даде значителен придонес во справувањето со коронавирусот и спаси стотици...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Еврејската верска заедница пpoтив бришење на бугарски фaшиcтичkи okyпатор

Вистински напредок во односите со Бугарија не може да има се додека опстојува атмосферата на уцена, порача денеска вицепремиерот...
- Advertisement -spot_img