January 25, 2021, 7:59 pm

скопје

Тpaгeдија во Скопје: Пронајден мpтов маж, телото прeдадено на обдyкција

На 18.01.2021 во 16:45 во СВР Скопје било пријавено дека во сопствениот дом бил пронајден починат П.С.(62) од Скопје. По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено на обдукција во Институтот за судска медицина. Увид извршен.

Житeлите на Волково и Ново Село останаа без улично осветлување..

Жителите на скопско Волково и Ново Село вчера вечер останаа без улично осветлување, што придонесе за целосен мрак во обете села. Пред само неколку месеци градоначалникот на општина Ѓорче Петров, Александар Наумоски ги најави и ги фалеше новите лед...

Кpaдeл oд мapкeт, нo..: Maж вo cкoпcкo Марино фaтeн нa дeлo

Маж во скопско Марино фатен на дело додека крадел во маркет. -На 18.01.2021 во 13:20 часот во маркет во с.Марино, скопско, полициски службеници го лишиле од слобода З.П.(60) од с.Миладиновци, скопско, затоа што бил затекнат при извршување кражба во маркетот-...

Teшкa cooбpaќaјнa нecpeќa во Скопје: Жена “coбpaлa” чeтиpи пapкиpaни вoзила – ce здoбила со тeшки пoвpeди..

Триесет и петгодишна скопјанка со автомобилот синоќа удрила во четири паркирани возила на улицата Ѓурчин Кокале во Скопје. Во незгодата таа се здобила со тешки телесни повреди, констатирани на Комплексот клиники „Мајка Тереза“ Скопје. Од МВР информираат дека полициски службеници извршиле...

(Видео) Житeлитe oд нaceлбaтa Влае вo cтpaв: Билe ceкcyaлнo вoзнemиpyвaни oд oвoj чoвeк

На фејсбук се споделуваат видеа и фотографии за кои се тврди дека се направени во скопската населба Влае, со обвинувања дека лицето од снимките ги набљудувал и вознемирувал жителите во населбата. „Во петокот од 19 до 23:00, на улица Иван...

Шилегов со нов проект: Ние не спиеме, Скопје наскоро ќе има автобуско метро

Не спиеме, Скопје дефинитивно ќе има БРТ, објави градоначалникот Петре Шилегов на Фејсбук, најавувајќи го проектот „трамвај со гумени тркала“, односно автобуско метро. Не спиеме, Скопје дефинитивно ќе има БРТ – Бас рапид транзит. Популарното наречено автобуско метро, годинава почнува...

Извecтyвaњe oд ЕВН: Без cтpyja дeл oд кopисниците од овие oпштини

Корисниците од улиците Михаил и Евтихиј, Георги Димитров, Вера Јоциќ и Народни Херои, како и објектите на потегот од Трговскиот Центар до ул. Народни Херои, во период од 9 до 14 часот ќе останат без електрична енергија. Како што информираат...

Го нapyшyвaл jaвниoт peд и миp: Пpивeдeнo лицe нa пapкингoт нa Клинички

По добиени сознанија за реметење на јавниот ред на паркингот на Клинички центар, од страна на полициски службеници од СВР Скопје преземени се мерки, при што е идентификуван Ф.М.(40) од Скопје, соопштија од МВР. – Утврдено дека на 12.01.2021 околу...

Cooбpaќaјнa нeзгoдa вo Скопје: Жена ce здoбилa co тeшки пoвpeди..

Жена се здобила со повреди во сообраќајна несреќа која вчера околу 15.45 часот се случила на ул.„Јадранска магистрала“. Од МВР информираат дека во несреќатата учествувале „БМВ“, со скопски регистарски ознаки управувано од С.И.(40) од с.Волково, скопско и „Нисан кашкаи“, со...

Пykaњe вo Чаир: 24-гoдишник co aвтomaтски пиштoл пykaл кoн човек, кypшyмитe зaвpшилe вo пapкиpaни вoзила

Скопското основно јавно обвинителство поднесе обвинение против 24-годишник од Скопје кој се товари за две кривични дела – неовластено држење на оружје, како и за предизвикување општа опасност. Како што информираат од обвинителството, обвинетиот на 2 ноември минатата година, неовластено...
- Advertisement -

Latest News

200 милијарди долари зakопани под Србија

Во Србија, како што неодамна рече министерката за рударство и енергетика Зорана Михајловиќ, потврдените резерви на минерални суровини вредат...
- Advertisement -