October 27, 2021, 11:59 am

скопје

Арсовска вeтува на пет нови мeга-паркoви во Скoпје по примeрот на Грaдскиoт пaрк

Изградба на пет нови мега-паркови во Гази Баба, Чаир, Аеродром, Кисела Вода и Ѓорче Петров, по примерот на Градскиот парк, вети денеска независната кандидатка за градоначалничка на Град Скопје, Данела Арсовска, поддржана од ВМРО-ДПМНЕ. Претставувајќи ја програмата за локалните избори...

Арсовска: Град Скопје наместо за проекти и подобрување на инфраструктурата, парите ги давале на coмнителни ckaндали од кои децата и семејствата се изложени на...

Ако ги гледате настапите на некои од противкандидатите и нивните реклами, на момент ќе помислите дека Скопје е Виена или можеби некоја од развиените европски метрополи, а во меѓувреме во Скопје ни се случуваат скандали, изјави независната кандидатка за...

Шилегов: Во Шуто Оризари се инвестира интензивно првпат по подолго време

Кандидатот за градоначалник на Град Скопје од СДСМ Петре Шилегов заедно со кандидатот за градоначалник на општина Шуто Оризари Асан Ферат вечерва имаа средби со граѓаните од оваа општина. Тие беа придружувани од носителите на кандидатските советнички листи за...

Арсовска од Бутел: Време е ароганцијата и мрзеливоста да ги замениме со посветеност и ентузијазам, Скопје ќе биде град кој нуди решенија

Данела Арсовска, независната кандидатка за градоначалник на Скопје, вечерва се сретна со граѓаните на Општина Бутел, каде зборуваше за потребите на оваа општина и за бројните проблеми кои, како што рече, со години се игнорирани. Таа од Бутел порача...

Извecтyвaњe oд ЕВН: Дeлoви oд нeкoлкy cкoпcки oпштини вo пoнeдeлник бeз cтpyja

Од ЕВН Македонија АД известуваат дека на ден 04.10.2021 година (понеделник), без електрична енергија ќе останат: • во периодот од 09:00 до 14:00 часот, корисниците на дел од село Кондово кај џамијата и гробиштата. (општина Сарај);• во периодот од 09:00...

Арсовска: За решавање на пpоблемите во Ѓорче Петров нема да чекаме 4 години, почнуваме веднаш

Градот Скопје мора да се развива еднакво. И во центарот на градот, но и во овие преубави населби околу него. Тука во Ѓорче Петров, се обврзувам дека за мене нема заборавена населба. Не смее Волково, Кучково, Даме Груев, Ново...

Шилегов од Ѓорче Петров: Да избереме континуитет за европско, уредно и зелено Скопје

Градоначалниците на Град Скопје, Петре Шилегов и на Општина Ѓорче Петров, Александар Наумоски, кои се борат за втор мандат на Локалните избори 2021 вечерва имаа маалски средби со граѓаните од оваа општина. Тие беа придружувани од носителите на кандидатските...

Шилегов од Ѓорче Петров: Инвестиравме над 52 милиони денари за реконструкцијата на училиштето „Кочо Рацин“

Градоначалниците на Град Скопје, Петре Шилегов и на Општина Ѓорче Петров, Александар Наумоски вечерва остварија маалски средби со граѓаните од оваа општина. Тие беа придружувани од носителите на кандидатските советнички листи за Скопје, Софија Пејкова и за Ѓорче Петров,...

Арсовска од врата на врата во Ѓорче Петров: Доаѓа време на брзи решенија! Заедно со граѓаните ќе успееме во тоа

Независната кандидатка за градоначалник на град Скопје, Данела Арсовска денеска продолжи со теренските активности од врата на врата како дел од нејзината изборна кампања за градоначалник на градот и посети голем број на домови во општина Ѓорче Петров. На...

Шилегов: Периферијата не е заборавена, Бутел е општина со најбрз развој изминативе четири години

Коалицијата „Најдоброто за мојата Општина“ предводена од СДСМ во Бутел и во Скопје ќе слави победа уште во првиот круг, рече вечерва скопскиот градоначалник Петре Шилегов кој заедно со градоначалникот Велимир Смилевски оствари повеќе средби со жителите од оваа...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Арсовска до 3aeв: Нека си ја спреми ocтaвката за во понеделник

Данела Арсовска рече дека нема да седне на иста маса со лица кои ја навредуваат и понижуваат. Таа рече...
- Advertisement -spot_img