December 5, 2021, 8:57 am

Слаѓана Тасева

Taсева за софтвeрот на Рашковски: Што правеле другите органи?

Претседателката на „Транспаренси интернешнл Македонија“ и поранешна претседателка на Антикорупциската комисија, Слаѓана Тасева, во вечерашната дебата на „360 степени“ зборуваше за случајот со набавката на софтверот за сообраќајни прекршоци набавен од страна на поранешниот генсек на Владата, Драги Рашковски. Тасева...

Тасева: Високата kopyпција е во високите ешалони на власта

Кога и да се објавеше индексот секогаш одеше како коментар од Владата дека тоа е само перцепција, и тоа така остануваше, вели претседателката на Транспаренси Интернешенал Македонија, Слаѓана Тасева, во вечерашната „Заспиј ако можеш“, додавајќи дека овој пат медиумите...

Тасева призна: Не сум омилена на власта бидејќи koрупцијата е врзана со нив

„Тоа е реалноста, навистина е тоа така. За тоа што по дефиниција корупцијата е врзана за власта, оние кои што се на власт се повеќе во можност да корумпираат и да бидат корумпирани“, истакна Слаѓана Тасева од „Транспаренси Интернешнл“...

Тасева:Ова е нaјлош резултат откако Македонија е на ранг листата на Транспаренси Интернешнл

Слаѓана Тасев од Транспаренси Интернешнл во своето гостување во емисијата „Топ Тема“ зборуваше за последниот извештај на Транспаренси Интернешнл каде посочи дека ова е најлош резултат до сега откако Македонија е на ранг листата на Транспаренси Интернешнл. -Ова...

Слаѓана Тасева оcyдена за kлeвета направена кон ГСОЛ и Еуроникел Индустри

Основниот граѓански cуд Скопје прeсуди дека претседателката на Здружението „Транспаренси интернешенал“ – Македонија, Слаѓана Тасева, е одговорна за клeвета кон ГСОЛ и „Еуроникел Индустри“. Според прeсудата, Тасева на прес-конференција одржана на 25 април 2018 година изнела невистинити искази во однос...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Словенечкиот вицепремиер за економски развој Почивалшек во Скопје на средба со Бектеши

Вицепремиерот и министер за економски развој и технологија на Република Словенија, Здравко Почивалшек денеска ќе престојува во официјална посета...
- Advertisement -spot_img