September 27, 2021, 11:26 am

слики

Барал 5.000 евра од водителката Мелита – ја уценувал дека ќе објави компромитирачки слики и видеа

Екс водителката Мелита Ракичевиќ била уценувана од момче од Струга, кој го злоупотребил нивното пријателство, па работата дошла до таму што морала да го пријави во полиција. ММС ја контактираше Ракичевиќ, која потврдила дека извесно време била уценувана и...

(Видео) Галактички огномет – Новите слики на ESO откриваат зачудувачки одлики на блиските галаксии

Тим астрономи објави нови набудувања на блиските галаксии кои личат на разнобоен космички огномет. Сликите, добиени со големиот телескоп на Европската јужна опсерваторија (ESO’s VLT), прикажуваат различни компоненти на галаксиите во различни бои, што им овозможува на астрономите да ги одредат...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Пpивeдeни нeкoлку мaлoлeтници oд тетовско – физички нaпaднaлe друг малолeтник, eдeн oд нив кopиcтeл и мeтaлен пpeдмeт

Вчера (26 септември) околу 21.30 часот, полициски службеници од СВР Тетово привеле двајца малолетници од тетовското село Копанце на...
- Advertisement -spot_img