случај „Тортура“

Зaвpшни збopoви зa cлyчajoт „Topтypa“

Денеска во Основниот кривичен суд Скопје треба да се одржи судско рочиште на кое ќе се кажат завршните зборови на обвинителството за случајот „Тортура“. Предметот „Тортура“ се однесува на начинот на апсењето на Љубе Бошкоски во 2011 година. Во „Тортура“...

Пpoдoлжyвa cyдeњeтo зa cлyчajoт „Topтypa“

Во Основниот кривичен суд – Скопје, со испрашување на сведоци на одбраната, како дел од дополнение на доказна постапка, денеска продолжи судењето за случајот „Тортура“. Прв обвинет во овој случај е поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков, кој во обвинението...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Отворена нова истpaга пpoтив Гугл поради онлајн рекламирање

Антимонополските власти на ЕУ ќе отворат уште еден фронт против „Гугл“, дел од „Алфабет“, со започнување на официјална истрага...
- Advertisement -spot_img