November 30, 2021, 10:06 pm

советник

Уaпceн сoвeтникoт на цpнoгoрcкиот пpeтceдaтел

Подгорица, 5 септември 2021 (МИА) – Премиерот на Црна Гора, Здравко Кривокапиќ објави дека е уапсен Веселин Вељовиќ, советник на претседателот на државата поради немирите во Цетиње. Според РТЦГ уапсени се и други пет лица. Ја известувам јавноста дека брзата полициска...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Дачиќ: Референдумот нема никаква врска со Косово

Претседателот на Собранието на Србија, Ивица Дачиќ вечерва, по распишувањето на републичкиот референдум за промена на Уставот, истакна дека...
- Advertisement -spot_img