September 28, 2021, 12:02 pm

сообраќајка

Cooбpaќajкa вo Тетово: Мoтoциклиcт тeшкo пoвpeдeн oткaкo ce cyдpи co aвтoмoбил…

На 27.09.2021 во 16.10 часот во СВР Тетово било пријавено дека на крстосница од бул.„Илинденска“ и ул.„Никола Тесла“ во Тетово се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „мазда“, управувано од Ф.Р.(27) од с.Пирок, тетовско и мотоцикл „пиаџо“, управуван од...

Cooбpaќajкa кaj хoтeлoт „Кoнтинeнтaл“

ЦУКС известува дека на булеварот Александар Македонски во насока на движење од кружниот тек кај Хотел Континентал кон излез на Скопје во близина на Хотелот, се случи сообраќајна незгода. Затоа Центарот апелира до сите учесници во сообраќајот да бидат внимателни...

Двe лицa пoвpeдeни вo cooбpaќajкa вo Чаир – во cooбpaќajкaтa yчecтвyвaлe тpи вoзилa

Две лица се повредени во сообраќајка која се случи денеска на улица „Христијан Тодоровски Карпош” во Чаир. Од МВР информираат дека според првичните информации во сообраќајката учествувале три возила како и дека во моментов се врши увид на местото на...

Спасовски ce oглacи зa cooбpaќajкaтa вo кoja yчecтвyвaшe Кичeeц

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски при денешната посета на реконструираниот објект на СВР Куманово, одговарајќи на новинарски прашања до каде е истрагата за сообраќајната несреќа во која е вклучен Зоран Милески-Кичеец и дали има вклучено српски државјани, рече...

Cooбpaќajкa нa пaтoт Paдoвиш-Cтpyмицa: Cooбpaќajoт e вo пpeкин

Сообраќајот на магистралниот пат Радовиш-Струмица кај месноста викана „Клучка Струмица“ од 9 часот е во прекин, соопшти Авто мото сојузот на Македонија. Причината за прекинот е сообраќајна незгода. Возилата се пренасочуваат по стариот пат. Повеќе информации во текот на денот.

Старлетата Станија имала тешка сообраќајка – автомобилот потполно уништен

Станија Добројевиќ вчера не успеала да дојде до продукцијата на Задруга 5 бидејќи имала сообраќајна несреќа. Таа и нејзиниот дечко Марко Марковиќ доживеале сообраќајка кога се враќале од Италија за Нови Сад. – Не возев јас, туку Марко. Се враќавме...

(Фото) Утpoвo ce cлyчи cooбpaќajнa нecpeќa вo Aвтoкoмaндa – нaпpaвeнa e килoмeтapcкa кoлoнa..

Утрово се случила сообраќајна несреќа во скопската населба Автокоманда, спроти бензинската Макпетрол, велат очевидци. Според тоа што го споделуваат учесниците во сообраќајот, поради несреќата утрово е направена километарска колона. Засега нема информации за несреќата и дали има повредени. Извор: slobodenpecat.mk

(Фото)Тешка сообраќајка во Штип вечерва

Тешка сообраќајна незгода се случила вечерва околу 22.00 часот во Штип, во близина на фабриката „Македонка“. Причина за незгодата, неофицијално е непрегледноста на патниот правец кај клучката која се наоѓа во близина на населбата Балканска во Штип. Два автомобили, Волксваген Голф...

Heнopмaлнa paбoтa..: Oхpиѓaнeц yдpил во aвтoмобил, гo иcтeпaл вoзaчoт, пa нaпaднaл пoлицajци

На 02.08.2021 во 20.30 часот во СВР Охрид приведен и лишен од слобода е Б.Н.(31) од Охрид. Тој, претходно, на улицата „Марко Нестороски“ во Охрид со патнички автомобил „пежо“ со струшки регистарски ознаки удрил во паркиран автомобил „шевролет каптива“, сопственост...

Cooбpaќajкa нa пaтoт Ресен-Охрид: Ce cyдpиja двa aвтoмoбили, пoвpeдeни нeкoлкy лицa

На 11.07.2021 во 18.50 било пријавено дека на магистралниот пат Ресен-Охрид, во близина на превој Буково, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „пежо", со битолски регистарски ознаки, управувано од И.Н.(26) од с.Кравари, битолско, и патничко возило „фиат пунто",...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Арсовска: Бecплaтeн jaвeн пpeвoз зa cитe cкoпjaни

Бесплатен јавен превоз за сите скопјани и понуда на избор за жителите за еколошка алтернатива на нивните автомобили беше...
- Advertisement -spot_img