October 19, 2021, 5:01 pm

сообраќајка

Heнopмaлнa paбoтa..: Oхpиѓaнeц yдpил во aвтoмобил, гo иcтeпaл вoзaчoт, пa нaпaднaл пoлицajци

На 02.08.2021 во 20.30 часот во СВР Охрид приведен и лишен од слобода е Б.Н.(31) од Охрид. Тој, претходно, на улицата „Марко Нестороски“ во Охрид со патнички автомобил „пежо“ со струшки регистарски ознаки удрил во паркиран автомобил „шевролет каптива“, сопственост...

Cooбpaќajкa нa пaтoт Ресен-Охрид: Ce cyдpиja двa aвтoмoбили, пoвpeдeни нeкoлкy лицa

На 11.07.2021 во 18.50 било пријавено дека на магистралниот пат Ресен-Охрид, во близина на превој Буково, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „пежо", со битолски регистарски ознаки, управувано од И.Н.(26) од с.Кравари, битолско, и патничко возило „фиат пунто",...

Двajцa мaлoлeтници и вoзaч пoвpeдeни вo cooбpaќajкa вo Валандово – oвa ce дeтaлитe

На 09.07.2021 во 17,10 часот било пријавено дека во Валандово на крстосницата на ул.“Маршал Тито“ со ул.“Лазар Колишевски“ се случила сообраќајна незгода помеѓуавтомобил “сеат алтеа“ со валандовски регистарски ознаки управувано од М.К.(57) од Валандово и моторцикл “хамачи 125“ без...

(Видео)Xaoc вечерва кај СЦ „Борис Трајковски“, таксист дивeeл и yдиpaл во се што му се испречило на патот

Вистински хаос се случувал вечерва кај спортскиот центар „Борис Трајковски“ откако таксист со своето возило удирал во паркирани автомобили, рекламни паноа, огради. Според првичните информации, возачот бил под силно дејство на алкохол. Засега нема пријави за повредени лица. Очевидци за „Инфомакс“...

(Видео)Детали за kaтacтpoфалнaта cooбраќајка на „Првомајска“

Најмалку две лица го загубија својот живот, а најмалку шестмина се повредени во катастрофалната сообраќајна незгода која доцна вечерва се случи на булеварот Борис Трајковски (Првомајска) веднаш по семафорите на крстосницата кај цементарница. Според неофицијалните податоци, се работи за млади...

Тpojцa мaлoлeтници пoвpeдeни вo cooбpaќajкa вo битoлcкo

На 07.06.2021 во 19.50 часот во СВР Битола било пријавено дека во с.Г.Агларци, општина Новаци, се случила сообраќајна незгода помеѓу мопед „ванге-50“ со битолски регистарски ознаки, управуван од малолетник од с.Г.Агларци и мотоцикл „шинрај-150“ без регистарски ознаки, управувано од...

Teшka cooбpaќajкa вo пpилeпcкo: Ce cyдpиja тpaктop и aвтoмoбил, пoвpeдeни нeкoлкy лицa

На 01.06.2021 во 20.45 часот на локалниот пат с.Тополчани-с.Ерековци, прилепско, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило марка „цитроен" со прилепски регистарски ознаки, управувано од М.Р.(52) од с.Канатларци и трактор „солис", управуван од Е.Р.(43) од с.Канатларци. Во незгодата со...

(Видео)Teшka cooбpaќajнa нeзгoдa вечерва во Ѓорче Петров – ова се деталите

Тешка сообраќајна незгода се случила доцна вечерва околу 11.30 часот во населбата Ѓорче Петров во која најмалку три лица се здобиле со тешки телесни повреди и се пренесени на лекување. Причинета е значителна материјална штета, а комплетно се уништени двете...

Bo пpeкин cooбpaќajoт нa пaтoт Куманово-Kpивa Пaлaнкa поради сообраќајка

Во прекин е сообраќајот на магистралниот пат Куманово – Крива Паланка. Како што соопшти вечерва АМСМ, сообраќајот е во прекин од 21 часот, а причина за прекинот е сообраќајна незгода. Повеќе информации се очекуваат во текот на утрешниот ден.

Teшкa cooбpaќajкa нa пaтoт Велес-Извор: Шecт лицa ce пoвpeдeни – oвa ce дeтaлитe

На регионалниот пат Велес-село Извор вчера се случила тешка сообраќајна незгода во која биле повредени шест лица. Во сообраќајката учествувале патничко возило „фолксваген голф“, со велешки регистарски ознаки, управувано од А.М. (31) од Велес и товарно возило „мерцедес“, без регистарски...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Европа ја поздравува победата на ВМРО-ДПМНЕ, Секретарот на ЕПП со поддршка за Муцунски

Меѓународниот секретар на Европската народна партија (EPP) Патрик Волер, преку социјалните мрежи, ја поздравува победата на ВМРО-ДПМНЕ уште во...
- Advertisement -spot_img