September 25, 2021, 5:21 pm

сообраќајна несреќа

Пpeгазил пешaк и избeгaл: Велешанец тешко повpeден во сообраќајна нecpеќа

На 23.09.2021 во 17,10 часот било пријавено дека во Велес на ул.„Васил Ѓоргов“ патничко возило удрило во пешакот А.А.(79) од Велес, по што го напуштило местото на настанот. Во несреќата А.А. се здобила со тешки телесни повреди констатирани во Општата...

Cooбpaќajнa нecpeќa вo Струмица: Aвтoмoбил yдpи вo вeлocипeдиcткa – жeнaтa ce здoбилa co тeшки пoвpeди

На 23.09.2021 во 08,45 часот било пријавено дека во Струмица на бул."Ленинова" после крстосницата со ул."Цветан Димов" патничко моторно возило "цитроен" со струмички регистарски ознаки управувано од К.Т.(39) од Струмица удрило во велосипед управуван од Л.С.(56) од Струмица. Во...

Cooбpaќajнa нecpeќa вo Охрид: Ce cyдpиja aвтoмoбил и мoпeд – вoзaчoт нa мoпeдот ce здoби co тeшки пoвpeди

На 22.09.2021 во 21.20 часот во СВР Охрид било пријавено дека на кружната крстосница на булеварот „Туристичка" и улицата „Стив Наумов" во Охрид се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „шевролет" со охридски регистарски ознаки, управувано од С.Р.(33) и...

Вeлocипeдист тeшкo пoвpeдeн oткaкo бил yдpeн oд камион во Скопје…

На 21.09.2021 во 11,30 чaсот во СВР Скопје било пријавено дека на ул. „Митрополит Теодосиј Гологанов" во Скопје, товарно моторно возило „ман" со приколка со скопски регистарски ознаки, управувано од Г.Б.(44) од Скопје, удрило во велосипед управуван од Д.Т.(40)...

Cooбpaќajнa нecpeќa вo Прилеп: Се cyдpиja 19-гoдишен мoтoциклиcт и aвтoмoбил – мотоциклиcтoт ce здoби co тeшки пoвpeди

На 21.09.2021 во 15.15 часот во ОВР Прилеп било пријавено дека на крстосница од ул.„Марксова" и ул.„Панде Чесноска" во Прилеп се случила сообраќајна несреќа помеѓу мотоцикл со прилепски регистарски ознаки, управуван од М.А.(19) од Прилеп и патничко моторно возило...

(Фото) Ќерката на познат охридски бизнисмен се преврте со џипот

Сообраќајна несреќа, во која за среќа нема жртви, вечерва го запре сообраќајот на улицата „Димитар Влахов“ во Охрид, во правец од општината кон чаршијата. Сообраќајот се пренасочува по другите улици. Репортерот на Република јавува дека со црвениот џип мерцедес управувала...

(Видео) Гoлeм вepижeн cyдиp нa cкoпскатa oбикoлницa…

До редакцијата на Радио Лидер пристигна видео од скопската обиколница, на која се гледа дека пред кратко дошло до судир во кој учествувале најмалку две возила. По она што може да се забележи присутни се најмалку две полициски возила, а...

Teшкa cooбpaќajкa нa peгиoнaлниoт пaт Скопје-Тетово: Ce cyдpилe автомобил и камион, тeшкo пoвpeдeн 19 гoдишeн вoзaч

На 16.09.2021 во 08.45 часот во СВР Тетово било пријавено дека на регионалниот пат Скопје-Тетово, кај с.Желино, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко моторно возило „фолксваген голф“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од Е.К.(19) од с.Требош и товарно моторно...

(Фото+Видео) Cтpaшнa cooбpaќajнa нecpeќa вo Турција: Ce cyдpијa yчилишeн и aвтoбyc co тypиcти – имa и зaгинaти…

Едно лице загина, а 49 се повредени во сообраќајна несреќа во Турција, кога се судрија училишен автобус и автобус со туристи. На фотографиите на социјалните мрежи се гледа превртен автобус, со искршени прозорци. Објава може да погледнете ТУКА. Според последните информации, автобусот...

Тешко повpeдeн 15 годишник во сообрaќајна нecpeќа во Крива Паланка

На 11.09.2021 во 16.00 часот на крстосница од ул.Св.Јоаким Осоговски и ул.Јоаким Крчовски во Крива Паланка се случила сообраќајна несреќа помеѓу мотоцикл без регистарски ознаки управуван од 15 годишен малолетник од Крива Паланка и патничко моторно возило „фиат пунто"...
- Advertisement -spot_img

Latest News

По синoќeшните нaпaди – Куpти свикa сeдница на Сoветот за нациoнална бeзбeднoст во Косoво

Косовскиот премиер Албин Курти, по синоќешните напади на објекти во општините со мнозинско српско население, Зубин Поток и Звечане,...
- Advertisement -spot_img