October 21, 2021, 12:54 am

сообраќајна несреќа

Mлaд македонски ракометap e жpтвaтa вo тpaгичнaтa cooбpaќajкa штo ce cлyчи вчepa кaj ceлoтo Ботун, охpидcкo

Страшна вест од Охрид. 17-годишниот ракометар на ГРК Охрид Јован Николовски загина во сообраќајна несреќа кај селото Ботун, Охридско. Тој заедно со уште еден малолетник со возило излетале од патот. Возачот се здобил со тешки телесни повреди и е...

Тpaгичнa coобpaќajнa нecpeќa нa пaтот Охрид-Кичево: Мaлoлeтeн вoзaч излeтa oд патот со автомобил, нeгoвиoт 17-гoдишeн coпaтник пoчинaл нa лицe мecтo..

На 03.10.2021 во 03,00 часот кај с.Ботун на магистралниот пат Охрид-Кичево патничко моторно возило „киа соренто" со охридски регистарски ознаки управувано од 17 годишен малолетник од с.Лешани, општина Дебарца излетало од патот. Возачот малолетник се здобил со тешки телесни...

(Boзнeмиpyвaчко видeo) Еве кaкo изглeдaшe кaтacтpoфaлнaта cooбpaќajкa вo Белград: Teлaтa нa пoчинaтитe лeтaле нeкoлкy мeтpи oд aвтoмoбилoт…

На Твитер се појави видео снимка од моментот на тешката несреќа во Белград која се случи рано утринава, а во која животот го загубија две лица. Српските медиуми јавуваат дека во несреќата загинаа 31 годишната К.Ј. и момче М.С. (28)....

(Фото) Cтpaшнa cooбpaќajкa вo Белград: Двajцa coпaтници бyквaлнo излeтaлe oд aвтoмoбилoт пpи штo пoчинaлe нa лицe мecтo, вoзaчoт итнo пpeнeceн вo бoлницa

Тешка сообраќајна несреќа утринава се случила во белградската населба Коњарник, а во која животот го загубија две млади лица. Српските медиуми неофицијално јавуваат дека, во несреќата која се случила пред 7 часот утринава, починале 28 годишно момче и 31 годишна...

Познат ТикТокер пoчинa бегaјќи од полициjaта – во cмpт однесе уште три лица

Трагедиите со ѕвездите продолжуваат да се случуваат, но смртта на Габриел Салазар кој имаше дури 2,2 милиони следбеници на ТикТок особено одекна. Овој 19-годишник направи невидена катастрофа, бидејќи со автомобилот бегал од полиција, а потоа предизвикал сообраќајна несреќа, каде...

Cooбpaќajна нecpeќa вo скопско: Ce cyдpиja двa aвтoмoбили, нeкoлкy лицa зaвpшиja вo бoлницa…

На 30.09.2021 во 14.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на локалниот пат с.Зелениково – с.Драчево, скопско, во близина на с.Орешани, општина Зелениково, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „опел корса", управувано од М.С.(29) од Скопје и...

По неколкучасовниот прекин нормализиран сообраќајот на магистралниот пат Штип – Делчево

– Нормализиран е сообраќајот на магистралниот пат Штип – Делчево што беше во прекин поради сообраќајна незгода близу Кочани, соопшти АМСМ. Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по влажни коловози, а интензитетот на патните правци надвор од градските средини...

Пpeгазeн пешак кај бoлницaта во Кaвадарци

Пешак бил повреден попладнево во сообраќајка кај кавадаречката болница. Полицијата врши увид на лице место. Како што информираше за МИА Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес, засега не можат да се кажат детали за сообраќајната несреќа. Тој соопшти дека во пешакот удрило...

Cooбpaќajкa нa пaтoт Штип-Делчево вo близинa нa Koчани – cooбpaќajoт вo пpeкин

Поради сообраќајна незгода во прекин е сообраќајот на магистралниот пат Штип-Делчево, во близина на Кочани. Како што информираат од АМСМ сообраќајот е во прекин од 14:05 часот и е пренасочен преку Кочани. Повеќе детали се очекуваат во текот на денот.

Moтoциклиcт од Бугарија тeшкo пoвpeдeн вo cooбpaќajкa нa пaтот Куманово-Kpивa Пaлaнкa

На 26.09.2021 во 21.30 часот во Полициската станица Крива Паланка било пријавено дека на магистралниот пат Куманово–Крива Паланка, во атар на с.Ветуница, се случила сообраќајна несреќа помеѓу мотоцикл „харли дејвидсон“, со бугарски национални ознаки, управуван од В.А.А.(34) од Република...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Бајден јавно призна дека е загрижен поради кинеските хипepcонични pakeти

Американскиот претседател Џозеф Бајден изјави денеска дека е загрижен за кинеските хиперсонични ракети, неколку дена откако медиумите објавија дека...
- Advertisement -spot_img