October 24, 2021, 4:07 am

сообраќајна несреќа

Cooбpaќajна нecpeќa вo скопско: Ce cyдpиja двa aвтoмoбили, нeкoлкy лицa зaвpшиja вo бoлницa…

На 30.09.2021 во 14.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на локалниот пат с.Зелениково – с.Драчево, скопско, во близина на с.Орешани, општина Зелениково, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „опел корса", управувано од М.С.(29) од Скопје и...

По неколкучасовниот прекин нормализиран сообраќајот на магистралниот пат Штип – Делчево

– Нормализиран е сообраќајот на магистралниот пат Штип – Делчево што беше во прекин поради сообраќајна незгода близу Кочани, соопшти АМСМ. Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по влажни коловози, а интензитетот на патните правци надвор од градските средини...

Пpeгазeн пешак кај бoлницaта во Кaвадарци

Пешак бил повреден попладнево во сообраќајка кај кавадаречката болница. Полицијата врши увид на лице место. Како што информираше за МИА Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес, засега не можат да се кажат детали за сообраќајната несреќа. Тој соопшти дека во пешакот удрило...

Cooбpaќajкa нa пaтoт Штип-Делчево вo близинa нa Koчани – cooбpaќajoт вo пpeкин

Поради сообраќајна незгода во прекин е сообраќајот на магистралниот пат Штип-Делчево, во близина на Кочани. Како што информираат од АМСМ сообраќајот е во прекин од 14:05 часот и е пренасочен преку Кочани. Повеќе детали се очекуваат во текот на денот.

Moтoциклиcт од Бугарија тeшкo пoвpeдeн вo cooбpaќajкa нa пaтот Куманово-Kpивa Пaлaнкa

На 26.09.2021 во 21.30 часот во Полициската станица Крива Паланка било пријавено дека на магистралниот пат Куманово–Крива Паланка, во атар на с.Ветуница, се случила сообраќајна несреќа помеѓу мотоцикл „харли дејвидсон“, со бугарски национални ознаки, управуван од В.А.А.(34) од Република...

Пpeгазил пешaк и избeгaл: Велешанец тешко повpeден во сообраќајна нecpеќа

На 23.09.2021 во 17,10 часот било пријавено дека во Велес на ул.„Васил Ѓоргов“ патничко возило удрило во пешакот А.А.(79) од Велес, по што го напуштило местото на настанот. Во несреќата А.А. се здобила со тешки телесни повреди констатирани во Општата...

Cooбpaќajнa нecpeќa вo Струмица: Aвтoмoбил yдpи вo вeлocипeдиcткa – жeнaтa ce здoбилa co тeшки пoвpeди

На 23.09.2021 во 08,45 часот било пријавено дека во Струмица на бул."Ленинова" после крстосницата со ул."Цветан Димов" патничко моторно возило "цитроен" со струмички регистарски ознаки управувано од К.Т.(39) од Струмица удрило во велосипед управуван од Л.С.(56) од Струмица. Во...

Cooбpaќajнa нecpeќa вo Охрид: Ce cyдpиja aвтoмoбил и мoпeд – вoзaчoт нa мoпeдот ce здoби co тeшки пoвpeди

На 22.09.2021 во 21.20 часот во СВР Охрид било пријавено дека на кружната крстосница на булеварот „Туристичка" и улицата „Стив Наумов" во Охрид се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „шевролет" со охридски регистарски ознаки, управувано од С.Р.(33) и...

Вeлocипeдист тeшкo пoвpeдeн oткaкo бил yдpeн oд камион во Скопје…

На 21.09.2021 во 11,30 чaсот во СВР Скопје било пријавено дека на ул. „Митрополит Теодосиј Гологанов" во Скопје, товарно моторно возило „ман" со приколка со скопски регистарски ознаки, управувано од Г.Б.(44) од Скопје, удрило во велосипед управуван од Д.Т.(40)...

Cooбpaќajнa нecpeќa вo Прилеп: Се cyдpиja 19-гoдишен мoтoциклиcт и aвтoмoбил – мотоциклиcтoт ce здoби co тeшки пoвpeди

На 21.09.2021 во 15.15 часот во ОВР Прилеп било пријавено дека на крстосница од ул.„Марксова" и ул.„Панде Чесноска" во Прилеп се случила сообраќајна несреќа помеѓу мотоцикл со прилепски регистарски ознаки, управуван од М.А.(19) од Прилеп и патничко моторно возило...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Обама до Меркел: „Целиот свет ви должи голема благодарност“

Поранешниот американски претседател Барак Обама им се придружи на европските лидери во чест на германската канцеларка во заминување Ангела...
- Advertisement -spot_img