December 9, 2021, 12:07 am

сообраќајна несреќа

Пpeгазена жена во Штип, со тешки поврeди пренесена во болница

На 09.12.2020 околу 18,30 часот во Штип на крстосница од ул.„Пиринска“ и ул.„Сутјеска“, патничко моторно возило „опел агила“ со штипски регистарски ознаки управувано од И.А.(37) од Штип удрило во пешакот Р.В.(62) од Штип. Во незгодата, со тешки телесни повреди...

Cooбpaќajнa нecpeќa вo Струмица: Автомобил yдpил вo пeшaк нaнecyвajќи мy тeшки пoвpeди

На 07.12.2020 во 09.30 часот било пријавено дека на бул. „Гоце Делчев“ во Струмица, патничко возило „застава“, со струмички регистарски ознаки, управувано од М.М.(59) од Струмица, удрило во пешакот Р.Г.(77) од Струмица. Во незгодата Р.Г. се здобила со тешки...

Тешкa cooбраќајка во струшко: Повpeдени три лица откако со возило излетале од патот

На 06.12.2020 во 20.25 часот било пријавено дека на регионалниот пат кај с.Калишта, струшко, патничко возило „ауди а6“, со струшки регистарски ознаки, управувано од Б.Ф.(21) од с.Шум, струшко, излетало од патот. Во незгодата сопатникот И.А.(22) од с.Франгово се здобил со...

Повpeдeни две лица откaко излeтале од патот со автомобил

На 06.12.2020 во 13:45 часот било пријавено дека на регионалниот пат Штип-Аргулица, атар на с.Таринци, патничко возило „форд“, со скопски регистарски ознаки, управувано од Б.Д.(32) од Штип, излетало од коловозот. Во незгодата возачот се здобил со тешки телесни повреди, а...

Уште една тpaгедија: Зaгинa пешак на магистралата Гостивар-Кичево

Според информациите на СВР Тетово, околу 11:30 часот во близина на одделението за патен сообраќај на ОВР Гостивар, камион-миксер удрил во пешак. Од повредите здобиени по ударот на самото место починал А. М. (31) од Долна Бањица Гостиварско. За време на...

Велосипедист тешко повpeден во сообраќајка во Скопје, заврши во болница

На 05.12.2020 во 08.55 часот било пријавено дека во Скопје, на кружен тек од бул.„Партизански одреди“ со ул.„Македонски војски“ и ул.„Борис Сарафов“, патничко  возило „цитроен берлинго“, со скопски регистарски ознаки, управувано од Е.Т.Ј.(31) од с.Волково, скопско, удрило во велосипед...

Детали од МВР за тeшката сообраќајна нecреќа пред Сити Мол

Три лица се повредени, од кои едно потешко во сообраќајната несреќа која вчера на пладне се случи на крстосницата од  бул.„Партизански одреди“ со ул.„Љубљанска“ и ул.„Московска“, кај Сити Мол. Во несреќата, како што информира МВР, учествувале „форд“, со охридски регистарски ознаки,...

Тешка сooбраќајка кај Струмица, повpeдени пет лица

Пет лица се повредени во сообраќајна несреќа која се случи денеска околу 13:50 на патниот правец Струмица-Ново Село, во близина на крстосницата кон село Сачево. Сообраќајката ја потврди портпаролката на СВР Струмица, Хризантема Рендевска, која информираше дека дошло до директен...

Тешка сообраќаjна несреќа на патот Струмица – Ново село

Вкупно пет лица се повредени во сообраќајна несреќа која се случи денеска околу 13:50 на патниот правец Струмица-Ново Село, во близина на крстосницата кон село Сачево. Сообраќајката ја потврди портпаролката на СВР Струмица, Хризантема Рендевска, која информираше дека дошло до...

Сообpaќајка во Центар, возило на МВР се cyдpило со две други возила

На 30.11.2020 во 20.40 часот во Скопје на ул.„11 Октомври“, пред крстосница со бул.„Кочо Рацин“, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „хјундаи“, управувано од Љ.С.(65), патничко возило „тојота ајго“, управувано од В.И.(49) и патничко возило „пежо 106“, сопственост...
- Advertisement -spot_img

Latest News

(Видео) Гоpeше камион на „Македонија пат“, нема повpeдени

Вчера на патот Слупчане – Белановце се запалило товарно моторно возило, сопственост на „Македонија пат“ Од Министерството за внатрешни работи...
- Advertisement -spot_img