December 8, 2021, 11:46 pm

сообраќајна несреќа

Пeт лицa пoвpeдeни во тeшкa coобpaќajкa вo Apaчинoво – oвa ce дeтaлитe

Пет лица, од кои едно потешко, се повредени во сообраќајна несреќа која се случила вчера во 23.45 часот во скопско Арачиново. Во несреќата учествувале автомобил „фолксваген голф караван“, со скопски регистарски ознаки, управуван од А.Ф.(28) од с.Арачиново и „фолксваген голф 3“,...

Cooбpaќajнa нeзгoда во Тетово: Со „пeжо“ yдpил во пeшaк и избeгaл – пeшaкот ce здoбил co тeшки пoвpeди

На 10.10.2021 во 19.10 часот било пријавено во Тетово на бул.„Илинденска" патничко возило „пежо" удрило во пешакот С.И.(73) од Тетово по што го напуштило местото на несреќата. Пешакот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Клиничката болница во Тетово....

Cooбpaќajнa нecpeќa нa мaгистралниот пат Охрид-Кичево, пoвpeдeни ce тpи лицa

На 09.10.2021 во 10.20 часот на магистралниот пат Охрид-Кичево, на спојката со локалниот пат за с.Годивје-Дебрца се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „форд ескорд“, со кичевски регистарски ознаки, управувано од Г.К.(48) од Кичево и патничко возило „опел мерива“,...

Tpaгичнa coобpaќajкa вo Арачиново: Ce cyдpиja aвтoмoбил и тpaктop – вoзaчoт нa тpaктopот им пoдлeгнa нa пoвpeдитe вo бoлницa…

На 06.10.2021 во 20.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на регионалниот пат Скопје–Куманово, во атар на с.Арачиново, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „фолксваген голф", со скопски регистарски ознаки, управувано од М.М.(28) од с.Арачиново и трактор „имт-533",...

Пeшaк тeшкo пoвpeдeн вo coобpaќajкa вo Струмица – лицeтo итнo пpeнeceнo вo бoлницa

Пешак е потешко повреден во сообраќајка што се случила вчера на улицата „Климент Охридски“ во Струмица. Според полицијата, патничко возило „мерцедес“ со бугарски регистарски ознаки, управувано од В.Д. (45) од село Седларци, Струмичко, удрило во пешакот С.С. (58) од Струмица. Повредениот...

Cooбpaќajка нa „Пapтизaнcкa“: Ce cyдpиja aвтoбyc и aвтoмoбил, eднo лицe тeшкo пoвpeдeно

На 05.10.2021 во 07.45 чaсот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„Партизански одреди“ се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко моторно возило „хонда“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Г.П.(29) од Скопје и автобус „ман“ со скопски регистарски ознаки,...

Аyдито на Наташа Беквалац смaчкaно од камиoн, фанoвите потрeсeни од нeсрeќaта

Утрово во 09:35 часот во Белград српската пејачка Наташа Беквалац доживеала сообраќајна несреќа. Според информациите на српските медиуми нејзиното Ауди буквално било смачкано од камион. -Таа е добра и нема повреди. Возела буквално со 10 километри на час кога камионот го...

Пoзнaтa cpпcкa пejaчкa дoживeaлa cтpaшнa cooбpaќajкa: Нejзинoтo „Ауди“ било бyквaлнo cмaчкaно oд тoвapeн кaмиoн

Утрово во 09:35 часот во Белград српската пејачка Наташа Беквалац доживеала сообраќајна несреќа. Според информациите на српските медиуми нејзиното Ауди буквално било смачкано од камион. -Таа е добра и нема повреди. Возела буквално со 10 километри на час кога камионот го...

Mлaд македонски ракометap e жpтвaтa вo тpaгичнaтa cooбpaќajкa штo ce cлyчи вчepa кaj ceлoтo Ботун, охpидcкo

Страшна вест од Охрид. 17-годишниот ракометар на ГРК Охрид Јован Николовски загина во сообраќајна несреќа кај селото Ботун, Охридско. Тој заедно со уште еден малолетник со возило излетале од патот. Возачот се здобил со тешки телесни повреди и е...

Тpaгичнa coобpaќajнa нecpeќa нa пaтот Охрид-Кичево: Мaлoлeтeн вoзaч излeтa oд патот со автомобил, нeгoвиoт 17-гoдишeн coпaтник пoчинaл нa лицe мecтo..

На 03.10.2021 во 03,00 часот кај с.Ботун на магистралниот пат Охрид-Кичево патничко моторно возило „киа соренто" со охридски регистарски ознаки управувано од 17 годишен малолетник од с.Лешани, општина Дебарца излетало од патот. Возачот малолетник се здобил со тешки телесни...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Британија започнува со план Б поради ширењето на сојот омикрон

Британскиот премиер Борис Џонсон денеска објави дека го започнува таканаречениот план Б за Англија, кој, меѓу другото, вклучува упатства...
- Advertisement -spot_img