сотир костов

(Видео) Следете во живо: Вонpeдно издание на Неделен Брифинг со Александар Пандов

Вечерва на Инфомакс гостува претседателот на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Пандов. Тема ќе бидат настаните од 27 април, но пред се протестот во недела на 25 април за кој поддршка даде најголемата опозициска партија. Следете го вечерашното вонредено издание на...

Костов: Ова му е втора гpeшка на Заев

Во денешното издание на емисијата „Само вистина“ на Канал 5, Сотир КОстов, кометирајќи ја лидерската средба помеѓу премиерот и претседтел на СДСМ, Зоран Заев, и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, која се одржа вчера и на која беше договорено...

Костов зa влaдeeњeтo нa Заев: Oд paбoтaтa вo изминaтaтa гoдинa дeнa, пpeзpeaни ce ycлoвитe зa пpeдвpeмeни пapлaмeнтapни избopи

Со ова што ни се случува во изминатата година дена, за мене условите се презреани за предвремени парламентарни избори, вели аналитичарот Сотир Костов во гостување во емисијата Утро со Златев на Радио Лидер. Костов рече дека обвинителството треба да работи...

Hoвa книгa нa Coтиp Костов: „Мyзички икoни“

Минатата недела од печат излезе новата книга на Сотир Костов, „Музички икони“. Тоа е книга за музиката на нашата младост, - Рок-ен-ролот. Обработувајќи ги музичките легенди како бренд концепти, авторот во книгата пишува за предходниците на рок-ен-ролот како што се...

(Видео) Сотир Костов: Heкoj тpeбa дa ceднe вo Coбpaниeтo и дa кaжe – „Дajтe кoнeчнo дa paбoтимe вo интepec нa живoтoт и здpaвjeтo нa...

Во вечерашната емисија на Телевизија 24, „24 АНАЛИЗА“, гостуваше Сотир Костов, каде истакна дека во овој момент е нејасно кој менаџира со институциите и кој раководи со државата. „Не може да се обвинува опозицијата, ако не си ја консултирал за...

Следете во живо: Неделен брифинг со Сотир Костов

Следете го во живо Неделниот брифинг со Сотир Костов на Инфомакс со нов термин во вторник од 20:00 часот. Вечерва, гостин ќе биде проф. д-р Никола Пановски врвен микробиолог кој ќе ни одговори на низата дилеми поврзани со коронавирусот. https://www.facebook.com/298619206927603/videos/1024933698333454

(Видео) Костов: Културата на Законот е одлучна битка против корупцијата

Се обидовме да ви доближиме до Вас зошто Македонија е ниско или според перцепцијата е 111 место, и зошто е на 58 место на развој на правото. Ќе се согласиме дека на Македонија и се случува синдром на фингирани...

(Во живо) Лабовиќ: Можеби партиските војници велат дека не биле исти, но тие сега станале уште поопасни

Александар Митовски: ...Во медиумите е најочигледна состојба, ако не се согласуваат со вашата уредувачка политика во медиумот, вие не можете да добиете реклама од компанија. Лабовиќ вели дека точно се работи за суптилно организиран клиентелизам, веднаш партиските војници, веднаш...

(Во живо) Лабовиќ: Кај нас премиерот е на чело на мафијата

Милошовски: Ja имаме Италија на пример имаше проблем со сицилијанската мафија, Колумбија со нарко картелите. Може ли да се направи рез во државата како во овие земји. Лабовиќ вели дека не моќе да се повикуваме на презумпцијата нза невиност и...

(Во живо) Лабовиќ: Тие што ја славеа Катица Јанева и СЈО сега глумат опозиција и му земаат гласови на ВМРО

Лабовиќ: Врвот на интелектуалната елита од областа и фелата и аналитичари и секако политичарите избегнуваат соочување, меѓутоа притисокот да се направи за некаква структурна реформа неколку години пред таа шарена револуција во период кога немаше поими независни експерти и...
- Advertisement -

Latest News

Сeрија зeмјотреси во Грција нaјсилниот 4,1 степен

Земјотрес со јачина од 4,1 степени според Рихтеровата скала вечерва ја потресе Грција, јавуваат локалните медиуми. Според порталот „Flash.gr“, Обединетата...
- Advertisement -