December 5, 2021, 9:55 am

Софија Куновска

Куновска дo Заев: Пpecтaни дa нe тpeтиpaш кaкo мaлoyмни

Екс функционерот на СДСМ, Софија Куновска, на својот Фејсбук профил испрати порака до Зоран Заев, во која му замерува околу изјавата за спорот со Бугарија, во која тој кажува дека е нечесно една цела нација да се оквалификува како...

Куновска: Ceкoj нecпocобен тpeба дa cи зaминe вeднaш

Екс пратеничката од редовите на СДСМ на својот Фејсбук профил побара оставка од актуелната власт. -Се што сакам да ви кажам во овој миг е дека ја плаќаме цената на неможноста за сменливост на неспособните. Да се избориме за СМЕНЛИВОСТ....
- Advertisement -spot_img

Latest News

Заев и Гаши ќе ја потпишат програмата за влегување на Алтернатива во Владата

Премиерот Зоран Заев и лидерот на Алтернатива Африм Гаши денеска во Клубот на пратениците во 13 часот ќе ја...
- Advertisement -spot_img