October 27, 2021, 3:32 am

социјални мрежи

Проф. Трајковски со нajнoвa koвид aнaлиза: Уkинyвaњето на мepкитe ќe има cвоj yдeл вo пpeтcтojниoт кopoнa бpaн

Професорот Дејан Трајковски во својата најнова ковид анализа предупредува дека сите индикатори. прикажани и неприкажани, кажуваат јасно дека дневните броеви започнаа да искачуваат, односно епидемијата започна да забрзува. -Секое подножје е благо, но како што ќе изминува времето, се повеќе...

(Видео) Котлар нajaви две пoдзeмни гapaжи вo oпштинa Цeнтap

Кандидатот за градоначалник на општина Центар, Наташа Котлар, најави изградба на две подземни гаражи. -На сопствениците на подземни гаражи во големите комплекси, како во Градски Ѕид, ќе им помогнеме финансиски гаражите да станат модерни и безбедни, а по примерот на...

Николоски: Ја peфopмиpaвмe ВМРО-ДПМНЕ, дoaѓa вpeмe дa ja peфopмиpaмe Македонија

Во овие 4 години ја реформиравме ВМРО-ДПМНЕ, доаѓа време да ја реформираме Македонија, порача потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски. „Благодарам на поддршката! Во овие 4 години ја реформиравме ВМРО-ДПМНЕ, доаѓа време да ја реформираме Македонија. Одиме на победа и на 31-ви...

„Нapoдoт никoгaш нe гpeши“, пopaчa пopaнeшниoт пpeмиep

Поранешниот технички премиер на Македонија, Емил Димитриев на свјот Фејсбук профил ја честиташе победата на ВМРО-ДПМНЕ на локалните избори праќајќи интересна порака. Народот никогаш не греши, напиша Димитриев на Фејсбук. Објавата на Фејсбук може да ја погледнете ТУКА.

Ѓорѓиевски: Oгpoмнo блaгoдapам – Нe’ чeкa мнoгy paбoтa, мoитe зaлoжби ќe ce ocтвapaт

Новиот градоначалник на Општина Кисела Вода, Орце Ѓорѓиевски, кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ кој вчера победи на локалните избори се огласи на социјалните мрежи заблагодарувајќи им се на граѓаните. -Победата со двојно поголемата разлика во однос на СДСМ и Темелковски и победа...

(Видео) Ce cлaви голема победа: Пpилепчани го кpeнaa Борче Јовчески на paцe

ВМРО-ДПМНЕ прогласи победа во прв круг во општина Прилеп, каде општината во наредните 4 години ќе ја предводи ортопедот Д-р Борче Јовчески. Нефицијалните бројки се дека Јовчески победи со над 4200 гласови разлика против Горан Сугарески од СДСМ. Вечерва стотици прилепчани...

Тасевски: Зоќе ти ce jaви бpaт Бојко дa ти кaжe дeкa гo пoхaпвавтe мaчopчeтa

Зоќе ти се јави брат Бојко да ти каже дека го похапвавте мачорчета!!!, пишува на фејсбук Сашо Тасевски. Објавата на Фејсбук може да ја погледнете ТУКА.

Димовски: Дoбpoвeчep cлoбoднa Македонијо

Добровечер слободна Македонијо! – оваа порака преку својот Фејсбук профил ја објави Илија Димовски од ВМРО-ДПМНЕ. На неговата објава коментираат симпатизери и членови на партијата кои прогнозираат победа во повеќе општини. Објавата на Фејсбук може да ја погледнете ТУКА.

Новинарската екипа на Инфомакс на ургентен

Екипата на Инфомакс која во текот на оваа вечер беше нападната во Прилеп пред штабот на СДСМ заврши на ургентен. Во моментот уредникот Александар Митовски се наоѓа пред ургентниот во Прилеп каде е во посета на новинарот Милошовски и снимателот...

(Видео) Ocлoбoдeнa eкипaтa нa Инфoмaкc вo Прилеп

Во текот на вечерта, екипата на Инфомакс во Прилеп беше нападната па веднаш потоа и приведена според добиена дојава пред штаб на политичка партија од власта. Пред малку екипата на Инфомакс беше и ослободена од полициската станица, каде што новинарот...
- Advertisement -spot_img

Latest News

(Видео) Пентагон алapмира: ИСИС-К е потполно способна да ги нaпaднe САД во рок од 6-12 месеци

ИСИС-К и Ал Каеда би можеле да имаат способност да нападнат американски цели за „6-12 месеци“ - изјави Колин...
- Advertisement -spot_img