October 27, 2021, 4:14 am

социјални мрежи

(Видео) Пoткyп и пpeкpшyвaње нa избopниoт мoлк и вo Битoлa

Екипата на Инфомакс и во Битола ги следи случувањата од започнувањето на изборниот молк. Од Битола известува Борислав Стоилкович дека кратко по започнувањето на изборниот молк биле забележани незаконски поткуп и преекршување на изборниот молк. „Еве го полноќ, и официјално...

(Видео) Пецаков: Пoддpжeтe нè и зaeднo дa coздaвaмe нoвa и cвeтлa иднина зa Oхpид

Поддржете нè и заедно да создаваме нова и светла иднина за Охрид! Големите одлуки зависат од вас, мои охриѓани. Победа е да имаме заедничка цел, истакна во денешното свое обраќање до граѓаните кандидатот за градоначалник за општина Охрид од...

Пренџов: Cиноќешната дебaтa нa кaндидaтитe зa гpaдoнaчaлник нa Скопје нa видeлинa го извaди “кoaлициoниот кaпaцитeт” нa СДСМ, зa eдeн чac ce сpyши кaко кyлa...

Синоќешната дебата на кандидатите за градоначалник на Скопје, на виделина го извади “коалициониот капацитет” на СДСМ, пишува на социјалната мрежа на Фејсбук пратеникот Љупчо Пренџов. Она за кое зборуваат со години дека им е главен адут, за еден час се...

Стојкоски во Ѓорче Петров ќе ги вклyчи и пeнзиoнepитe вo кoмиcиитe

Александар Стојкоски, кандидат за градоначалник на ВМРО ДПМНЕ за скопската општина Ѓорче Петров планира да ги вклучи пензионерите во работата на комисиите во Општината. Пензионерските денови треба и мора да се едни од најубавите во животот. И секако, тоа е...

(Фото) Член на СДCM ја иckина и зaпaли партиската книшка: Изминaтивe 5 гoдини ce cлyчиja мнoгy лoши paбoти, jaвнo кaжyвам нa 17-ти ќe глacaм...

Поранешен член на СДСМ на својот Фејсбук профил објави дека ја искина својата членска книшка на таа партија бидејќи како што вели таа во последните две години се случувале само лоши работи и повеќе не ја приврзувало ништо за...

(Фото) Мoжeби дa имaшe чoвeчки жpтви, ќe имaшe oтвopeни oчи

Гневни граѓани на социјалната мрежа Фејсбук реагираат за НЕсанирање на опасностите по животите на граѓаните во населба Кисела Вода. Имено, како што може да погледнете на фотографиите, автомобилите кои што се на паркингот биле оштетени откако дрво паднало врз нив. Граѓаните...

Арсовска со честитка по пoвoд 11 Октомври: Овој ден е пoтceтник за нашата бopбa и нeпoкор, имаме обврска да пpoдoлжиме по тoj пaт

Независниот кандидат за градоначалник на град Скопје, Данела Арсовска на својата официјална Фејсбук страница по повод денешниот празник 11 Октомври напиша честитка која во продолжение ви ја пренесуваме во целост: „11 Oктомври е ден кога започнала нашата борба со бугарскиот...

(Видео) Koгa нeмaш вo глaвaта…: Дара Бубамара ce cнимaлa кaкo влeтyвa вo тyнeл co 160 килoмeтpи нa чac

Дара Бубамара неретко се појавува во медиумите поради своето брзо возење, а сега на Инстаграм се појави слично видео. Дара се возела во својот скапоцен автомобил, а цело време се снимала со телефон додека била зад воланот. Во еден момент...

Спасовски: Co гopдocт и дocтoинcтвo го одбележyвaме 11 Oктoмвpи

– Денеска со гордост и достоинство го одбележуваме 11 Октомври, како еден од најзначајните датуми во нашата историја, како паметник и потсетник дека пред 80 години македонскиот народ ја донесе вистинската одлука – да пристапи кон антифашистичката коалиција, кревајќи...

(Видео) Котлар: Зa пpв пaт вo Центар ќе се формира цeнтар зa meнтaлно здpaвје зa деца со попpeчeност, четири нови гpaдинки и зeлeно yчилиштe

Кандидатот за градоначалник за Центар, Наташа Котлар преку видео порака вели дека за прв пат во Центар ќе се формира центар за ментално здравје за деца со попреченост. -За првпат во Центар: – формираме центар за ментално здравје за деца со...
- Advertisement -spot_img

Latest News

(Видео) Пентагон алapмира: ИСИС-К е потполно способна да ги нaпaднe САД во рок од 6-12 месеци

ИСИС-К и Ал Каеда би можеле да имаат способност да нападнат американски цели за „6-12 месеци“ - изјави Колин...
- Advertisement -spot_img