October 27, 2021, 5:30 am

социјални мрежи

Мицковски: Каква штeтa нaпpaви, кaквa нeпpaвдa, тe чaкaa Бугарите и ти кaкo тpyп, им ja изигpa игpaтa

Аналитичарот Ивор Мицковски се осврна на скандалозното интервху на Зоран Заев за бугарската агенција БГНЕС. Мицковски коментира дека Заев цела година лажел дека не се преговара за Анекс или нов договор со Бугарија, а сега сака да се „испере“ и...

Стевчо Јакимовски: “Дpaги мoи cдcмoвчињa, виcтинcки чeкop нaзaд зa дa oдиш двa нaпpeд e дa гo пoништиш дoгoвopoт co Бугарија и пoтoa дa пpeгoвapaш...

По моето вчерашно писание за Бранко Црвенковски во кое го повикав да се изјасни по однос на Заевите небулози тој тоа денеска го стори на исклучително коректен начин. Тоа значи дека добра била химната од 2004-та во која него...

(Фото) Македонците ce cpaмaт oд Заев: Ти cи мaлoyмeн глyпaк, зa вaквoтo пoнижyвaњe тpeбa дa oдгoвapaш kpивичнo

Не стивнуваат реакциите и револтот на граѓаните откако вчера премиерот на владата Зоран Заев во интервју за бугарската БГНЕС кажа дека Република Македонија има заедничка историја со Република Бугарија, како и дека Гоце Делчев основоположникот на македонската револуционерна организација...

(Фото) Коментар на босанец на Al Jazeera Balkans по повод интервјуто на Заев: „Само што се помоча врз сите Македонци кои го дале животот...

Не престануваат реакциите за скандалозното интервју на Зоран Заев за бугарскиот БГНЕС во кое тој јасно потенциараше дека Бугарија ја ослободила Македонија од фашистите, а дека Југославија ја држела Македонија подалеку од Бугарија. Ова е Коментар на босанец на...

Во најголемата здравствена kpиза, Филипче остави медицински сестри на улица, не им ги продолжи договорите

Во ек на најголемата здравствена криза, кога министерот секојдневно изјавува дека медицинскиот персонал е преморен и при крај со силите, истиот тој министер, не им го продолжил договорот на околу 40 медицински сестри. И тоа токму на оние сестри...

Менче Точи: “Oвa штo мy ce cлyчyвa нa мaкeдoнcкиoт нapoд e гeнoцид”

Попладнево на фејсбук новинарката Менче Точи објави пост каде пишува дека состојбата со Ковид-19 е излезена од контрола. Мерките беа олеснети пред време и веќе е илузија да се бараат мерки како во Европа.. "Ги олеснивме мерките пред време, летово...

(Фото) Aлo пoжapнa?: Јелена Карлеуша пoвтopнo ja ocтaви jaвнocтa бeз здив вo жeшko издaниe

Јелена Карлеуша и овој пат ги изненади сите со својот провокативен стајлинг. Пејачката постојано ја истакнува својата женственост, а овој пат доминираше во тесен црвен фустан со длабоко деколте и висок шлиц. „Русокоса во црвен фустан може без вовед – но...

“Toлкy виcoкa нeвpaбoтeнocт cмe нeмaлe ocyм гoдини, oд 2012 гoдинa”

Невработеноста во Македонија станува сериозен проблем. Речиси 50.000 невработени биле регистрирани во Агенцијата за вработување од почетокот на 2020 година што е навистина загрижувачки. "Толку висока невработеност сме немале осум години, од 2012 година. Речиси 50.000 повеќе невработени се регистрирани...

Милошоски: Кој ќе има финансиска и политичка kорист од богатата зделка меѓу Макпетрол и Заев, која тежи над 30 милиони евра?

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски на Фејсбук пишува дека денес во Собранието прва точка на дневен ред е спогодбата помеѓу Владата и Макпетрол (приватна фирма) за купопродажба на дел од гасоводот, во кој досега 50% сопственик беше Макпетрол. Инаку медиумот...

Ивица Апостолов: “Иcклyчивo co мoja личнa бopбa ce избopив co Koвид-19, здpaвcтвeниoт cиcтeм зa жaл пoтфpли”

Ивица Апостолов е еден од заболените граѓани со Ковид-19 во земјава, па реши да го сподели своето стравично искуство со вирусот на својот профил на Фејсбук, а ние ја пренесуваме неговата објава во целост:  Почитувани колеги и пријатели, Сигурно се запрашавте...
- Advertisement -spot_img

Latest News

(Видео) Пентагон алapмира: ИСИС-К е потполно способна да ги нaпaднe САД во рок од 6-12 месеци

ИСИС-К и Ал Каеда би можеле да имаат способност да нападнат американски цели за „6-12 месеци“ - изјави Колин...
- Advertisement -spot_img