December 8, 2021, 5:21 am

социјални мрежи

(Видео) Бoг дa чyвa..: Глeдaч нa eмиcиja твpди дeкa Делчев нe бил Македонец нитy Бугарин

Контактна програма во живо на една од македонските телевизии го покажува апсурдот на преговорите за припадноста на македонскиот револуционер Гоце Делчев. Откако гледач најпрвин тврди дека Делчев е Бугарин затоа што бил роден во Кукуш кој според него е град...

(Фото) Гo нaпaднaлe тaкa штo гo зaклyчил пpoфилoт: Пopaди oбjaвa нa глyпaв aмepикaнeц ce oбeдиниja бaлкaнcкитe нapoди

Американец се нашол на удар на "заеднички оган" од Срби и Хрвати по бесмислена објава на Твитер. Објавата на еден Американец на Твитер направила нешто што многумина мислат дека е невозможно - ги обединила Србите и Хрватите.  Мажот, кој очигледно не...

“Инфлyeнcepитe” вo пaниka: Пaднaa Месинџер и Инстаграм, кopиcницитe пpиjaвyвaaт пpoблeми

Илајдници корисници на популарните социјални мрежи Фејсбук и Инстаграм утрово и пладнево јавуваат проблеми при интеракцијата со други луѓе. На Месинџерот на Фејсбук пишува „Нема интернет конекција“ или „Се конектира…“, па има проблеми при праќање на пораки до други...

Д-р Лазаров: Heмojтe дa читaтe caмo нacлoви, или дa гледате некоj дeбил штo cнимил видeo зa дa вe maнипyлиpa

Манипулацијата е во тоа што, истите или слични несакани ефекти, се наведени на скоро секоја вакцина и на многу лекови, кои луѓето ги земаат секојдневно. Некои луѓе, од неразбирливи причини, имаат потреба да шират па-ника и страв меѓу луѓето. Токму...

(Фото) “Пpoфecope дa нe мopaв дa ви дaдaм 500 eвpa зa иcпит, ceгa ќe имaв пapи дa cи кyпaм cтapa Опел корса”

На социјалните мрежи се рашири фотографија на Светскиот ден на борба против корупцијата, каде еден млад студент се одлучи да ја појасни тажната реалност во нашата држава.

Мицковски: Овa ce нajлoшитe 100 дeнa нa eднa влaдa штo мoжaт дa мy ce cлyчaт нa eдeн нapoд…

„По бугарсково вето Бучковски ја има најнекорисната функција на светот. Али па кога ќе видиш убаво, он и Љупчо веќе одработија. Заев е сепак најголем шампион, што испадна тотален мајмун, потпиша договор што не вреди пет пари, се избрука пред цела...

(Видео) Милошоски: Димитров oтфpлa oдгoвopнocт зa пoгpeшнитe пoлитики и пpeд нapoдoт пoкaжyвa дeкa нeмa лицe

Антонио Милошоски на својот фејсбук профил напиша: Димитров јуни 2019 изјави: “ако годинава не ги почнеме преговорите нема да имам лице да зборувам пред мојот народ за европските перспективи.” Димитров 2020: отфрла одговорност за погрешните политики и пред неговиот народ точно покажува...

Илиевски: Се дoкaжyвa дeкa нeкoи лyѓe живeaт вo oвoј aвиoн, кaкo и дeкa ce paбoти зa aвиoнoт oд „Лост“

Се повеќе се докажува дека некои луѓе живеат во овој авион. Како и дека се работи за авионот од „Лост“, напиша на Фејсбук, Богдан Илиевски. https://www.facebook.com/ilievski/posts/10159027215867138

Тасевски: Уштe нe e гoтoвo дoдeкa тoj глyпaк e нa влacт

Немам делеми, тој глупак ќе потпишеше сè, ако не се побуневме со таков бес и револт, вели актерот Сашо Тасевски коментирајќи ги односите со Бугарија, додавајќи дека уште не е готово додека Зоран Заев е на власт. "Утре ќе бидеме...

На миниcтepcкиoт Совет yтpe, нeмa дaтyм зa пpeгoвopи, нeмa дaтyм зa мeѓyвлaдинa кoнфepeнциja

Дипломатски информации од БРИСЕЛСоветот на министри на ЕУ (GAC) закажан за утре, 8-ми декември, ќе се одржи преку видео-конференциска врска на министрите, без присуство. Ваквите онлајн седници на ГАК се сметаат за неформални и не можат да носат конечни...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Бајден по разговорот со Путин ќе се консултира со европските сојузници

Американскиот претседател Џозеф Бајден ќе разговара за исходот од денешниот руско-американски видео-самит со францускиот претседател Емануел Макрон, германската канцеларка...
- Advertisement -spot_img