социјално

Bо Авcтpија ce чyдaт: Kaкo тepopиcтoт дoдeкa зeмaл coциjaлнo нaбaвил opyжje?

Исламистичкиот терорист Кујтим Фејзулај, кој на 2 ноември уби четири и повреди повеќе од 20 лица во центарот на Виена, земал социјална помош и сместување од австриските власти, или поточно, тој добивал компензација од Бирото за вработување. Според весникот „Хауте“, терористот, наводно, добил...
- Advertisement -

Latest News

Привeдени две лица од Кочани за тешка kpaжба

Денеска (23.04.2021) полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Кочани ги лишиле од слобода М.К.(24) и Џ.К.(19). М.К. е...
- Advertisement -