September 24, 2021, 7:05 pm

Стара Чаршија

Пykaње во Скопската Чаршија

Неофицијално, едно лице е повредено во престрелка која вечерва се случила во скопската Чаршија, пренесува Алсат. Инцидентот се случил околу 22:15 часот во едно кафуле во близина на „плоштадот Скендербеј“. Мотивите на настанот сè уште не се познати. Полицијата веднаш...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Еврејската верска заедница пpoтив бришење на бугарски фaшиcтичkи okyпатор

Вистински напредок во односите со Бугарија не може да има се додека опстојува атмосферата на уцена, порача денеска вицепремиерот...
- Advertisement -spot_img