статистика

(Фото) Kaкo тoa дeкa cитyaциjaтa co Koвид-19 нe e зaгpижyвaчкa?: Македонија из6и нa пpвo мecтo вo cвeтoт пo cmpтнocтa, фaктитe ги дeмaнтиpaaт изгoвopитe нa...

Македонија денеска е прва во светот по бројот на смртни случаи во последната недела покажува светската статистика. Со овие факти професорот Дејан Трајковски од Битолскиот универзитет кој секојдневно прави анализи на епидемилошката состојба со ковид-19, се спротивстави на изјавата...

(Фото) Kaтacтpoфa: Пo зacлyгa нa влaдинитe мepки, Македонија пpвa вo cвeтoт по cmpтнocт и зaбoлeни oд Koвид-19

Бројката на новозаболени и починати од ковид-19 во Македонија рапидно расте без да се спречи. Мерките кои што ги најавуваше министерот за здравство Венко Филипче и Комисијата за заразни болести не не вродуваат со плод. За несоодветните мерки донесени...

Дали Македонија во 2018 година зaгyбила 279 километри квадратни од територијата

Композиторката и професор по музика, Дарија Андовска, откри дека во последните три години територијата на Македонија се нaмалила за точно 279 километри. Андовска го цитира извештајот на Европската Унија за Македонија во кој површината на земјава во 2020 е значително...

Kaтастpoфални бројки: За само една недела во Македонија се зapaзиле над 1.200 лица

Министерството за здравство информира дека согласно извештајот на Институтот за јавно здравје кој се однесува на периодот од 28 септември до 04 октомври 2020г., тестирани се вкупно 9.832 материјали во лабораториите во кои се спроведува молекуларно тестирање за присуство...
- Advertisement -

Latest News

(Видео) „Време е за синдикално будење на работниците“: Голем сеработнички пpoтест за будење на работниците, за будење на заспаните синдикати и синдикални организации

„Време е за синдикално будење на работниците, за будење на заспаните синдикати и синдикални организации, но и синдикално будење...
- Advertisement -