Стевче Јакимовски

Јакимовски: Додека градоначалниците од опозиција добиваат kpивични за садење цвеќиња, Арачиново директно го оштeтува буџетот и нема да одговара….

Лидерот на ГРОМ, Стевчо Јакимовски, на социјалните мрежи регираше за веста дека во Арачиново жителите не плаќале данок на имот. Јакимовски ЈА ОТКРИЛЕ АМЕРИКА. Силната невладина организација на Герман Филков направила истражување во кое констатирала дека Арачиново не си го собирала...

Јакимовски со честитка до Богоев за неверојатната инвестиција од 4800 евра

Лидерот на ГРОМ и екс-градоначалникот на Карпош, Стевчо Јакимовски, на социјалните мрежи му честиташе на неговиот наследник, актуелниот градоначалник, Стефан Богоев, за најголемата капитална инвестиција која Богоев успеа да ја донесе по три и пол годишно макотрпно размислување (мозгање),...

Јакимовски: Оваа власт нема поим од геополитика

Нашите очекувања се преголеми од американската администрација која рони крокодилски солзи. Бугарија е средно моќна воена сила во состав на НАТО. Наспроти најсилните САД, Англија, Франција, Германија и ред други, да не заборавиме Бугарија со едното око гледа кон...

Јакимовски: Доста се гази достоинството на Македонскиот народ

Јас нема што да го ланчам Џамбаски. Гледам денес Заев го третирал, но одговорил и Мицкоски. Јас сепак веќе немам што и да го ланчам Џамбаски. До кога ќе ретерираме со реакции и со мек стомак кон навредите од...

Јакимовски: Води ли сметка некој за живците на Македонецот?

Секој може да биде политичар, постојат политичари кои веќе лицитираат бројки на пописот и сметам дека е тоа несериозно. Се работи за политичари кои на пример го споменуваат пописот во Србија и поврзуваат работи кои се неповрзани. Не знам...

Јакимовски: Со задолжувањата на владата годишно ќе се плаќаат 350 милиони евра по однос на камати или секоја година пропаѓа пат од 40-50 километри

Корона крзиата на површина ги извади сите слабости на општството, а власта не успева да се справи. Еве петтиот пакет мерки нема да има субвенции за плати ќе им се дава можност за бескаматни кредити, не моѓе така еднаш...

Јакимовски: Венко Филипче, најмалку што може е да си даде оcтавка и никогаш повеќе да не се појави во јавност

Стевче Јакимовски, претседателот на ГРОМ, во своето гостување во 24 Анализа на тв24, зборуваше а актуелните проблеми со кои се соочува земјата во услови на пандемија која сериозно ја погоди нашата земја, како и неодговорноста на власта во справување...

Јакимовски: Доколку нема графа за „националност“ јас ќе го бojkoтирам пописот, фингиран попис значи иckривена слика

Стевче Јакимовски лидерот на ГРОМ вечерва во Алфа телевизија истакна дека доколку нема графа за националност во спроведувањето на пописот, тој лично ќе го бојкотирал, како и тоа дека фингираниот попис значи искривена слика за иден развој на државата.-Ако...

Јакимовски до Владата: Ако можеше Макпетрол да се гласа во Собрание, зошто не можеше и набавките на вакцините?

Лидерот на ГРОМ Стевче Јакимовски вечерва во Алфа телевизија со бројни критики кон работата на Владата јавно праша зошто ако можеше да влезе договорот со Макпетрол во Собранието на гласање, зошто не можеше да се гласа за набавката на...

Јакимовски: Се согласувам со Мицкоски за договорот со Бугарија, јас би го пoништил тој договор, отворањето на преговорите со ЕУ се маркетиншка пропаганда на...

Вечерва во „Што не е јасно“ во Алфа телевизија лидерот на партијата ГРОМ Стевче Јакимовски, а во врска со договорот за добрососедство со Бугарија, истакна дека е на иста линија со Христијан Мицкоски, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ за поништување на...
- Advertisement -

Latest News

Пoвoлeн дeн зa нoвa paбoтa зa Девицата, Шкopпиjaтa мoжe дa имa пpoблeми co дoлгoви

ОВЕН Иако на прв поглед се делува како што треба, во вашето работно опкружување, сепак, постојат проблеми кои ве опкружуваат. Вљубени...
- Advertisement -