October 20, 2021, 6:11 pm

Стојанче Ангелов

(Видео) „Teлмa“ ce пoзeзa co Стојанче Ангелов

Во утринската програма на ТелмаТВ гостуваше директорот на ЦУК, Стојанче Ангелов. Но, од телевизијата одлучија на еден интересен начин да го најават неговото госување. Ангажираа имитатор, кој може да се каже дека одлично го имитираше, а вистинскиот Ангелов им...

Ангелов: Кaj нac лyѓe kpaдaт cooбpaќajни знaци и пpaвaт пeчки зa ajвap

Директорот на Центарот за управување со кризи Стојанче Ангелов, вечерва зборувајќи за пожарите во малешевијата и нивно навремено откривање, тој рече дека се размилува поставување на камери, но дека истите треба да бидат сочувано од кражби. „Разгледуваме една можност да...

Ангелов: Граѓаните немаа доверба во нас поради теории на заговop

Вечерва на почетокот на најновата сезона на „Клик Плус“ дебатираме со Стојанче Ангелов директорот на ЦУК, и со експертите Никола Дујоски и Александар Нацев за катастрофалниот пожар кој однесе 14 жртви и во кој до темел изгоре тетовската модуларна...

(Видео) Стојанче Ангелов: Cитнa poca зapocи, пoжapoт гo изгacи

Директорот на Центарот за управување со кризи (ЦУК), Стојанче Ангелов, вчера на прес-конференција истакна дека искрено се надевал оти утринската роса ќе го изгасне пожарот на Галичица. Искрено се надевав дека утринската роса ќе го изгасне пожарот, оти тревата не...

(Видео) Ангeлов: Големиoт број на експлозивни нaпрaви го отeжнува гаснeњeто на пoжapот на Галичица

Процените на Главниот штаб се дека поради тоа што на Галичица има голем број гранати, куршуми и други експлозивни направи, не е безбедно пожарот да се гасне со хеликоптери или од земја. Стратегијата која ја заземал штабот, била кога...

(Видео) Ангелов: Ce yштe aктивни нeкoлкy пoжapи вo Мaкeдoниja

Во Берово започна пријавувањето на штетите предизвикани од пожарите, кое ќе трае до 3 септември. Во меѓувреме од Центарот за управување со кризи информираа и за последната состојба со пожарите во земјава. https://youtu.be/tM8VTIz8sjs

Ангелов до Пендаровски: Битkaта во 2001 не ја изгyбија македонските бранители, туку македонските политичари

Стојанче Ангелов, поранешен припадник на македонските безбедносни сили кој учествуваше во акцијата во Арачиново во 2001 година, на социјалните мрежи реагираше на изјавата на претседателот Пендаровски, кој истакна дека уште на почетокот бил очигледен неуспехот на акцијата. Ангелов посочи...

(Видео) Ангелов: Heмa aктивни пoжapи нa тepитopиjaтa нa нaшaтa зeмja, мaл пoжap имa caмo вo Poмaнoвцe

Нема атктивни пожари на територијата на нашата земја, единствоно мал пожар има на територијата над кумановското село Романовце. Ова за Канал 5 утринава го изјави директорот на Центарот за управување со кризи Стојанче Ангелов кој во момнентов е на обиколка...

Амбасадорката на САД, Брнз на средба со Стoјанче Ангелов

Денеска попладне (11.08.2021) во ЦУК, директорот на Центарот за управување со кризи, Стојанче Ангелов, оствари средба со Амбасадорката на САД, Н.Е. Кејт Мари Брнз. Целта на средбата беше претставување на тимот од Шумската служба на САД, којшто како поддршка од...

(Видео) Ангeлoв: Нe сaкaм ни да пoмиcлaм дeкa нeкoј укрaл мoтoрна пилa од aвстриcкитe пoжaрникapи

Денес на социјалните мрежи се шират информации дека недостига дел од опремата на австриските пожарникари кои беа ангажирани да помогнат во стравување со огнената стихија која ја зафати Македонија. На денешната прес-конференција на Ангелов која се одржа во Главниот штаб...
- Advertisement -spot_img

Latest News

(Фото) Заев со копија од говор од првиот круг на претседателските избори го теши членството

Премиерот Зоран Заев, не само што ги повторува своите лаги, истите ветувања, туку ги држи и истите говори. Тој...
- Advertisement -spot_img