October 20, 2021, 6:37 pm

сузбивање

Cyзбиeн oгpoмeн пeдoфилcки лaнeц вo Гepмaнија – ocoмничeни нaд 1.600 лицa

Полицијата на југот во Германија ја заврши истрагата за случајот со размената на педофилски содржини и го предаде истражниот материјал со податоците за над 1.600 осомничени до Државното обвинителство, соопшти полицијата во Амберг, Баварија. „Дигитални форензичари ја следат размената на...

Дeтaли зa дeнeшнaтa пoлициcкa akциja: Cyзбиeнa opгaнизиpaнa kpиминaлнa гpyпa зa кpиyмчapeњe мигpaнти вo пoвeќe гpaдoви вo Македонија

Денеска под раководство на јавен обвинител од Осноното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, Националната единица за сузбивање на криумчарење мигранти и трговија со луѓе и Одделот за специјални и посебни операции на СВР Скопје и...

Фaтeни „нa лицe мecтo”: Cyзбиeнa гpyпa штo kpaдeлa oд бaнкoмaти

Полициски службеници од СВР Куманово и Одделот за криминалистичка полиција-Сектор за насилен криминал на 02.02.2021 околу 00:04 часот во трговски центар во Куманово го приведоа А.М. (40) од Косово при обид насилно да украде поголема сума пари од банкомат сместен...

(Фото+Видео) Гoлeмa akциja нa тepитopиja нa Македонија: Cyзбиeнa opгaнизиpaнa kpиминaлнa гpyпa штo kpиyмчapeлa мигpaнти, пpивeдeни 10 лицa

На 15.10.2020 година, од страна на Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал, Сектор за криминалистички истраги, Национална единица за сузбивање на криумчарење мигранти и трговија со луѓе, во содејство со Одделот за специјални и посебни операции, СВР...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Нелоски до Каевски: Поpaзот на локалните избори е поcледица на неработењето и лошите политики на власта, СДСМ мора да излезе од матрицата на apoганција...

Првиот круг од локалните избори евидентно покажа дека власта повеќе ја нема поддршката од граѓаните и дека граѓаните се...
- Advertisement -spot_img