сцена

Пoзнaтиoт вoдитeл pacпaли пo Меган Маркл: Зa пeт гoдини ќe пoзиpa нa jaхтa зa Плejбoj

Познатиот британски новинар и водител, Џереми Кларксон, проговори за лошиот однос помеѓу Меган Маркл и неговиот колега Пирс Морган, кој изјави дека војвотката од Сасекс лажела во големото интервју кај Опра Винфри. Во колумна за „The Sun“ го коментирал овој...

(Видео) Лепа Брена пpeдизвикa cooбpaќajнa нeзгoдa

Екипата на „Папарацо-лов“ ја следеше популарната Лепа Брена и си обезбеди сочен материјал за новата емисија. Имено, фолк-пејачката беше „уловена“ за време на сообраќајната незгода што ја предизвика самата. Конкретно, Лепа Брена го „чукна“ возилото на паркингот пред продавницата во која пазаруваше...

(Фото) Poдитeл зa (нe)пpимep: Дара Бубамара co тpи дeцa вo aвтoмoбил вoзи 150 килoмeтpи нa чac..

Дара Бубамара уште еднаш се најде на столбот на срамот поради своето арогантно однесување, а овојпат станува збор за брзо возење низ Белград со три деца во автомобил. Пејачката се тркаше во скап автомобил додека едно дете седеше напред и...

(Видео) Штo paпep ќe бeшe oвa?: Миcлea дeкa нe e cepиoзeн – cи вгpaди диjaмaнт нa чeлo

Американскиот рапер Лил Узи Верт го исполни даденото ветување, си вгради дијамант на челото. Тој неодамна на својот Твитер налог објави дека веќе неколку години штеди за дијамант чија цена е околу 24 милиони долари. Видео линкот може да го погледнете...

Heтфликc cнимa филм зa Аркан: Пoзнaтo cцeнapиoтo и кoj ќe гo игpa нeгo

Познатата американска компанија „Нетфликс“ ќе снима филм за Жељко Ражнатовиќ Аркан. Сценариото, според најавите, ќе биде напишано по мотивите од книгата „Беше еднаш во Белград“ на Александар Мандиќ. Таткото на Александар, Миленко Мандиќ Манда бил убиен заедно со Аркан во...

(Фото) Кристијан Голубовиќ pacкaжa штo ce’ пpaвeл вo зaтвop: „Ceчeл cтomaк co cтaклo, cи ги гpизeл цpeвaтa, цeлиoт ce нamaчкaл co coпcтвeниoт изmeт…“

Кристијан Голубовиќ (51) раскажа уште една нова во низата свои бизарни приказни! Поранешниот озлогласен криминалец и затвореник, сега ријалити ѕвезда се обиде да објасни од каде му се бројните лузни на стомакот, па „измисли“ дека се предизвикани од сечење...

(Фото) Карлеуша пoвтopнo гa зaпaли Инстаграм co нoвa фoтoгpaфиja: Heштo ѕиpкa пoвeќe oд штo тpeбa

Продолжува серијата провокативни фотографии на Јелена Карлеуша, објавени на нејзиниот инстаграм-профил. овојпат станува збор за „дело“ на кое популарната пејачка ја гледаме во провокативна долна облека, која, рака на срце, повеќе открива отколку што сокрива. Имено, 42-годишната „дива“ веќе една...

(Фото) Ceгa e дeфинитивнo кpaj: Северина oткaкo гo нaпpaви oва, фановите ce yвepиja дeкa пejaчкaтa пoвeќe нeмa љyбoв зa Игор Којиќ

Пејачката Северина Којиќ и нејзиниот сопруг Игор Којиќ веќе не зборуваат со месеци, но не живеат ниту заедно. Во јавноста се уште се шушка дека парот се разведува, а сега фановите се уверија во тоа со едена постапка на пејачката. Имено...

Кралицата Елизабета влeгyвa вo шeмa: Бapa екcпepт зa инcтaгpaм, плaтa 27 илjaди фyнти гoдишнo

Британската кралица Елизабета Втора бара лице кое ќе го води нејзиниот профил на Инстаграм за плата од 27.000 фунти годишно со поволности, се наведува во огласот објавен на веб-страницата на Кралството. Во огласот се наведува дека кандидатот ќе управува со...

(Фото+Видео) Kaкo дa e poдeнa вo Македонија: Русинката Maшa пee нa мaкeдонски jaзик

Македонската музичка сцена и тоа како има потреба од нови имиња кои ќе ја освежат и ќе создадат нешто ново и поинакво од она што сме навикнати да слушаме и гледаме веќе со години. На македонската поп естрада постојано се...
- Advertisement -

Latest News

Серија земјотреси регистрирани на Балканот

Регионот на Балканот последните неколку месеци забележува засилена сеизмичка активност, често и по неколку пати дневно. По земјотресот со јачина...
- Advertisement -