September 24, 2021, 7:42 pm

Табановце

(Фото) Луѓeтo излeгyвaaт oд вoзилaтa: Нa Taбановце зa излeз oд дpжaвaтa ce чeкa дo 90 минyти

На граничниот премин Табановце за излез од државата има задржување од 60 до 90 минути. На останатите гранични премини од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата, соопшти АМСМ. Сообраќајот на државните патишта, како што наведе...

Пoвтopнo хaoc нa Taбaновцe – ce чeкa и дo 40 минyти зa излeз oд дpжaвaтa

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по суви коловози. Интензитетот на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничниот премин Табановце се бележи зголемена фреквенција на возила, а времето на чекање за излез од државата е...

Гужви на Табановце, се чека до 40 минути за излез од земјата

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничниот премин Табановце се бележи зголемена фреквенција на возила, времето на чекање за излез од државата е околу 40 минути. На останатите гранични премини, од македонска...

Хaoc…: Ha Тaбaнoвцe ce чeкa eдeн чac

Поради зголемена фреквенција на возила на ГП Табановце, времето на чекање за излез од државата е околу еден час, соопшти АМСМ. На останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата. Интензитетот на сообраќај на...

Зголемен интензитетот на сообраќајот: На ГП Тaбaнoвцe ce чeкa oкoлy 1 чac

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На г. п. Табановце, времето на чекање за излез од државата е околу 1 час, а на г. п. Богородица околу 30 минути. На останатите гранични премини,...

Гужви на Табановце, за излез од државата се чека еден час

Поради зголемена фреквенција на возила на ГП Табановце, времето на чекање за излез од државата е околу еден час. На останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата, информира АМСМ. Оттаму го пренесуваат...

Хaoc: Зa излeз oд Мaкeдoниja нa Taбaнoвцe ce чeкa пo двa чaca

На граничниот премин Табановце за излез од државата попладнево се чека околу два часа. На останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од земјава, информира АМСМ. Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по...

Гранични премини: На Табановце се чека 40, на Блаце 20 минути

На ГП Табановце за излез од државата утрово се чека околу 40 минути, а на ГП Блаце за влез чекањето е 20 минути. На останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања, информира АМСМ. Интензитетот на сообраќај на патните...

Гyжва на Табановце, еве колку се чека за излез од земјата

На ГП Табановце зголемена фреквенција на возила за излез од државата, времето на чекање е околу 30 минути Скопје, 9 август 2021 (МИА) – Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци...

Колони возила на Табановце, се чека еден час за излез од земјата

Поради зголемена фреквенција на возила, на ГП Табановце времето на чекање за излез од државата е околу еден час. На останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата, информираат од АМСМ. Сообраќајот на...
- Advertisement -spot_img

Latest News

(Видео) Лавата yништи сѐ пред себе: Еваkyирани уште три града на Канарските острови

Властите на шпанскиот остров Ла Палма наредија евакуација на градовите Тахуја, Таканде де Абахо и делови од Таканде де...
- Advertisement -spot_img