Тамара Тодевска

Тамара Тодевски позитивна на koвид-19

Нашата позната пејачка Тамара Тодевска на својот инстаграм – профил објави дека е позитивна на ковид – 19. На објавата таа го прикажа и резултатот од тестирањето на кој според направената анализа наведено е дека има присуство на вирусот SARS...

(Фото) Чoвeк oд збop: Тамара Тодеска ја иcтeтoвиpa мaкeдoнcкaтa химнa

Тамара Тодеска е македонската пејачка која сите ја запаметија по настанот на 4. јули минатата година во Американската амбасада во Скопје, кога пеејќи ја химната на Македонија ја изостави строфата каде се споменуваат „Гоце Делчев, Питу Гули, Даме Груев,...
- Advertisement -

Latest News

Haд 11.000 akтивни cлyчaи вo Македонија: Eвe пo кoлкy зapaзeни имa вo гpaдoвитe

Досега во земјата се направени вкупно 738.012 тестирања на Ковид-19. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот...
- Advertisement -